בעליה של חנות למוצרי בית ברחובות נתבע לאחרונה על ידי אדם שרכש ממנו תרמוס שהיה ככל הנראה פגום, וגרם לו לכוויה קשה בידו.

נימול, גירוד ועקצוץ. הכוויה | צילום: פרטי

בתביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בראשון לציון באמצעות בא כוחו, עו"ד בנו גליקמן, נטען כי לפני כשנתיים השתמש התובע, בן 52, נהג מונית במקצועו, בתרמוס חדש שאחותו רכשה כמה ימים קודם לכן בחנות לכלי בית בעיר.

לאחר מילויו של התרמוס במים רותחים, החלו לפתע לזלוג מים מפיית התרמוס על ידו הימנית, מבלי שהפעיל את מנגנון המזיגה. המים גרמו לכוויה קשה בגב כף ידו הימנית.

התובע טען כי הוא נמנע מהשלכת התרמוס מידו, מחשש שיתפוצץ. הוא ניסה להניח בבטחה את התרמוס על השיש במטבח במהירות, ובכל אותו הזמן המים הרותחים המשיכו לזלוג על ידו.

התובע פנה מיד לטיפול במוקד לרפואה דחופה ברחובות, כאשר שלפוחיות ועור מתקלף מכסים שטח בגודל 10 עד 15 סנטימטר על ידו.

עו"ד גליקמן | צילום: ליהי אדל חסון

פלסטיקאי מומחה מבית חולים 'איכילוב' קבע כי הוא סובל מהיפר פיגמנטציה ומכוויה בדרגה שתיים. בנוסף, מומחה לכירורגיה פלסטית שבדק אותו קבע כי לא ניתן יהיה להעלים את הצלקת הבולטת, הגורמת לנימול, עקצוץ וגירוד, וכי יש להניח שלא יהיה שיפור במצבו. המומחה קבע כי התובע יסבול מנכות לצמיתות בשיעור של עשרה אחוז.

כיום, נטען בתביעה, כשנתיים מיום הפציעה, נהג המונית סובל עדיין מעקצוץ, נימול וגרד במקום הצלקת, שמציקים לו מאוד במהלך רוב שעות היום. זאת בפרט בהיותו נהג מונית שנזקק לכפות ידיו לשם פרנסתו, ואלה גלויות כל העת בפני הלקוחות, דבר שמביך אותו מאוד.

על פי התביעה, מדובר בצלקת מכוערת ומעוררת סלידה, במקום נגלה לעין, אותה הוא נאלץ לראות כל הזמן. לטענת התובע, הצלקת יוצרת עניין רב ושאלות רבות מצד קרוביו ולקוחותיו המבחינים בה. עוד נטען, כי בשל הפגיעה הפסיק את אימוניו בחדר הכושר למשך תקופה ארוכה.

בהמשך נטען, כי מאז התאונה נפגע כושר תפקודו היומיומי, והוא הפך לתלותי בביצוע חלק מהפעולות בביתו. בנוסף, נפגע כושר עבודתו, דבר שגרם לירידה בהכנסותיו, שכן הוא נאלץ לוותר על נסיעות ארוכות עקב מצבו.

בתביעה התבקש בית המשפט לפסוק לתובע פיצוי על סך 200 אלף שקלים, בין היתר בגין הפסדי שכר, עזרת הזולת, הוצאות רפואיות, כאב וסבל ואובדן הנאה. זאת בנוסף לפיצויים עונשיים מוגברים שישקפו את חומרת המקרה והפגיעה בתובע.