בשבועיים האחרונים חוששות נשות קרעטשניף ביציאה מבית הכנסת בערבי שבת. הסיבה לדבריהן היא הטרדה של מספר גברים, שזהותם לא ידועה, המשליכים עליהן ביצים. בשל העובדה שהביצים מושלכות מרכב שנוסע במהירות, עוצמת הפגיעה קשה ואף גרמה לחבלות אצל חלק מהנשים. 

בית הכנסת קרעטשניף | צילום: פרטי

"זה קורה כבר כבר שני ערבי שישי ברצף", מספר תושב האזור וחבר בקהילת קרעטשניף שברחוב ההגנה ברחובות. "יש רכב אפור שמגיע עם צעירים שמשליכים ביצים לעבר נשות הקהילה שעומדות ומטיילות מחוץ לבית הכנסת".

לדבריו בשל המהירות הגבוהה בה נוסעת המכונית האפורה המסתורית, עוצמת פגיעת הביצים המושלכות ממנה חזקה מאוד. "הביצים מושלכות בעוצמה רבה על הנשים, וכמה נשים ואפילו ילדות, סבלו מחבלות כתוצאה מהביצים שנזרקו אליהם במהלך הנסיעה", הוא אומר. 

התופעה המטרידה גרמה לשתי נשים, תושבות רחוב עזרא הסמוך לבית הכנסת, לגשת במוצאי ראש השנה לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה. "אנחנו לא יודעים מי עושה את זה, אבל אנחנו מאמינים שמדובר בקומץ קיצוני חילוני", אומר חבר הקהילה. 

קריית קרעטשניף נחשבת לקריה חסידית אדוקה, אך דווקא קהילה זו נחשבת כסמל בעיני רבים, לדו קיום בין קהילות חרדיות וחילוניות שכן יחסי השכנות של הקהילה עם שאר שכונות העיר, ובכלל כל תושבי העיר, הנם יחסים טובים מאוד.

"אני מעריך שמדובר בפרובוקטורים קיצוניים שאינם מעידים כלל על האוכלוסייה הרחובותית. עירבנו את המשטרה ואנו מאמינים שהיא תעשה את עבודתה בנאמנות. אנו מאמינים בדו קיום ובהרמוניה בין כל תושבי העיר ולא ניתן להפר את ההרמוניה הרחובותית הנפלאה", אמר הרב פנחס הומינר.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "התקבלה תלונה והיא נבדקת".