חדש ברחובות: מפגשים למכורים לאלכוהול בקבוצת תמיכה של 'אלכוהוליסטים אנונימים', המוכרת בעולם בשם A.A ומבוססת על עזרה ותמיכה הדדית של חברי הקבוצה, וכן על שמירה על אנונימיות. הקבוצה מיועדת לכל מי שלתחושתו סובל מבעיית שתייה, ומעוניין בשיפור המצב.

מסגרת חברתית ותעסוקתית ראשונה | צילום shutterstock

בימים אלה הרשות העירונית למלחמה בסמים ובאלכוהול מקימה קבוצת תמיכה רחובותית עבור כל מי שנאבקים בהתמכרות לטיפה המרה.

הרשות העירונית מבצעת פעולות הסברה ומניעה בכל הקשור לסמים ואלכוהול, לצד טיפול וליווי מקצועי. לאחרונה עלה הצורך בהקמת קבוצה זו, לאחר שהתברר כי תושבי רחובות נוסעים לערים אחרות על מנת לקבל את התמיכה לה הם זקוקים בתחום זה.

מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, דוד מנצור, אמר כי הוא גאה שלאחר מאמצים רבים הצליחו לענות על הצורך שעלה מן השטח. "מעתה לא יהיה צורך לנסוע לערים אחרות לקבלת תמיכה מסוג זה. אני מזמין את מי שהנושא רלוונטי עבורו, להצטרף לקבוצה. ניתן גם להצטרף כצופה מן הצד בתיאום מראש מול אחראי הקבוצה".

בהנחה שהנכם מתלבטים באשר לצורך, להלן מספר שאלות שאתם יכולים לשאול את עצמכם:

האם החלטתם א־פעם להפסיק לשתות לפרק זמן של כשבוע, אבל החזקתם מעמד רק יום־יומיים?; האם אתם רוצים שאנשים לא יתערבו בנושא השתייה שלכם - שיפסיקו לומר לכם מה לעשות?; האם עברתם אי־פעם מסוג משקה אחד לאחר בתקווה שזה ימנע מכם להשתכר?; האם אתם מנסים לדאוג לעצמכם למשקאות נוספים במסיבות, מפני שמה שמציעים לא מספיק טוב?; האם אתם אומרים לעצמכם שביכולתכם להפסיק כשאינכם מתכוונים לכך, או לשתות רק כשתרצו, ובכל זאת אתם עדיין משתכרים?

אלה הן רק חלק מהשאלות שתשובות חיוביות עליהן עשויות להצביע על בעיית שתייה. אם הנכם מתלבטים, ייתכן שתוכלו להרוויח מהגעה לפגישה.

המפגשים יתקיימו בימי ראשון בשעה 20:00 ברחוב ברנר 6, רחובות, לפרטים נוספים: ולדימיר: 054-7266893.