השנה יחולו חגי תשרי בימי השבוע במקום ימי עבודה. משום כך משלימים בימים אלה בעיריית רחובות היערכות מערכתית נרחבת על מנת לוודא שהשירות לתושבים לא ייפגע, וימשיך כסדרו. להלן סדרי ההיערכות הכוללים שינויים באיסוף פחי האשפה. 

צילום: הרצל יוסף

בתחום הביטחון והשיטור העירוני, ניידות השיטור העירוני על השוטרים והפקחים יפעלו בעיר 24/7 כבימי שגרה. ניידות הביטחון של האגף לביטחון בעירייה יעבדו בפעילות מלאה במהלך החגים, ואף יגבירו נוכחות בשווקים ובמקומות הומים לפני החג.

בתחום הניקיון והתברואה נערכו באגף לשיפור פני העיר בסידור משמרות מחדש. עובדי האגף נערכים לפנות את כלל הפחים בעיר במוצאי שבתות ובמוצאי חגים על מנת לכסות על העומס שנוצר, מטבע הדברים, אחרי כמה ימים של חג. כמו כן, תוגברו שירותי הניקיון על מנת לסיים את הניקיון ואת הפינוי מוקדם יותר.

כבר בימים אלה, שלפני החגים, נכנסו לעבודה ארבע מכונות טיאוט נוספות, בנוסף לשני מנופים ועשרות עובדי טיאוט נוספים, שיוצבו ברחבי העיר על מנת לנקותה טרם כל חג. עובדי האגף יקיימו משמרות כפולות לפינוי אשפה על מנת להספיק את הפינוי לפני כל חג.

מכולות מיוחדות יוצבו באופן זמני לתגבור פינוי אשפה במהלך החגים במקומות מרכזיים בעיר, הרוויים באוכלוסייה, וכן בסמוך לשווקי ארבעת המינים ברח' עזרא ובשעריים.

דורון מילברג | צילום: באדיבות עיריית רחובות

המוקד העירוני פועל בחגי תשרי כבימי שגרה, וערוך לקבלת פניות על בעיות ומפגעים, ולטיפול בהם בהתאם. במוקד קיימת רשימת כוננים לחגים, אשר אמורים לתת מענה 24/7 בכל תחומי הפעילות וטיפול במפגעים/תקלות בעיר.

צוותי ניידות המוקד העירוני יבצעו סיורים יזומים במוסדות החינוך לטיפול במפגעי בטיחות וכן ברחבי העיר לטיפול במפגעים. ניתן לפנות למוקד העירוני באמצעות חיוג 106 מכל טלפון, בווטסאפ 050-8806106 , באמצעות פניה מכוונת באתר העיריה ובפייסבוק.

עובדי אגף התנועה יגבירו נוכחות במקומות עמוסי תנועה בערבי החגים, על מנת לסייע בויסות התנועה, ולמנוע היווצרות פקקים בצירים עמוסים בכבישי העיר.

משרדי העיריה יהיו סגורים לקבלת קהל ולא יינתן מענה טלפוני בערב ראש השנה, ערב יום כיפור, ערב סוכות וימי החג עצמם. בחול המועד סוכות משרדי העיריה יהיו סגורים, החל מיום ראשון, 23.9 ועד לאחר החג. העבודה תתחדש ביום שלישי, 2.10. פרטים נוספים באתר עיריית רחובות.

מנכ"ל העירייה, דורון מילברג: "אנחנו פועלים במרץ רב על מנת להכין את העיר לחגים, על מנת שהתושבים יוכלו לחגוג אותם בעיר נקיה, בביטחון ובהנאה. אני מתעתד לקיים סיור מקדים בערב החג עם מנהלי האגפים הרלוונטיים, על מנת לוודא את מוכנות העיר. אני קורא לתושבים לפנות למוקד במידה ויש בעיה כלשהי הדורשת טיפול טרם החג".