29 אברכים מהקהילה החרדית ברחובות הוכשרו השבוע לשמש ככוננים מוסמכים מטעם מד"א וארגון 'צוות הצלה – רחובות'. החובשים אברכים יחלו לצאת לאירועי חירום על מנת להעניק מענה מהיר ומקצועי עד לבוא האמבולנס. למען הסר ספק, הלכתית אין לחובשים החדשים שום בעיה בהענקת טיפול רפואי לשני המינים. 

צוות מד"א חרדי ברחובות | צילום: יוסי זליגר


בטקס שנערך באולם בקרית חסידי קרעטשניף הוענק השבוע הציוד המקצועי של מד"א לעשרות הכוננים החדשים. הכשרתם של המתנדבים לשמש ככוננים צפויה לסייע להצלת חיי אדם רבים ברחובות וסביבתה. ההכשרה הינה ביוזמת המתמודד למועצת העירייה, פנחס הומינר, ויו"ר 'צוות הצלה רחובות' אליהו טייטלבוים.

בטקס השתתפו סמנכ"ל מד"א, גיל מוסקוביץ, מנהל מרחב איילון, אפי בר, מנהל יחידת האופנועים הארצית, סגן מנהל המרחב, איש הציבור, הרב פנחס הומינר, ויו"ר צוות הצלה רחובות, אליהו טייטלבוים.

בנוסף לצוות החדש בקרוב תפתח נקודת הזנקת אמבולנס במזרח העיר, אשר תתופעל בידי כונני מד"א – צוות הצלה רחובות – מה שישפר מאד את מהירות הגעת האמבולנסים בכל האזור.

סמנכ"ל מד"א מגן גיל מוסקוביץ: "מד"א רואה חשיבות רבה בהכשרתם של הכוננים הנוספים – דבר אשר ישפר את זמני ההגעה. אני מבקש להודות לפנחס הומינר שעוזר רבות למגן דוד אדום ולכל פעילות הצלת החיים בעיר".

אברכים מצילי חיים | צילום: יוסי זליגר

"מדובר בבשורה לכלל תושבי רחובות שיזכו במקרה חירום לזמני הגעה מהירים יותר של אנשי רפואה. אין מתאים יותר מערב ראש השנה, כדי לקיים את האירוע שמסמל הצלת חיים. המוטו שלנו הוא לסייע לציבור – ופעילות זו מתחברת היטב לערכים אלו", הוסיף הומינר. 

לאחר הטקס פנו המתנדבים למעונו של האדמו"ר מקרעטשניף בכדי לקבל את ברכתו לרגל התרחבות הסניף החרדי. האדמו"ר בירך על הפעילות והודה למד"א על שיתוף הפעולה עם הרבנים. "אני רואה בהתנדבות – שירות מבורך למען תושבי העיר והפעילות בוודאי תסייע להצלת חיים וגם לאחדות ושלמות עם ישראל", אמר האדמו"ר.