מינהלת ההתחדשות העירונית והפורום המקצועי של קריית משה ערכו טקס רשמי לציון פתיחת המינהלת. האירוע נערך במגרש הכדורגל בקרית משה בסמוך למתנ"ס וכלל הפנינג לתושבים. 

שכונת קריית משה | צילום: אביגיל קדם

בטקס השתתפו בו ראש העירייה, שר הבינוי השיכון, יואב גלנט, מנכ״ל העירייה, דורון מילברג, ראש מינהלת ההתחדשות העירונית הממשלתית, חיים אביטן, מנהלת המינהלת ברחובות, אור גולדפרב ובכירי משרד השיכון.

האירוע נערך בהפקה משולבת של הפנינג משפחות ומסיבת ריקודים לנוער ולצעירים עם הזמרת בנצ'י מלדהבמסגרת זו, הוצבו עמדות הסברה שבהן ניתן מענה לכל השאלות של התושבים בנושא ההתחדשות העירונית.

"הפרויקט  הוקם מתוך ראייה חברתית אמיתית, ושואף לצמצום פערים בחברה הישראלית", אמר גלנט בטקס, והוסיף: "בקריית משה קיים פרויקט הדגל של התחדשות עירונית שאנו מוביליםבמקום 1,300 דירות שנבנו בשנות ה-60 אנו מתכננים ובונים 9,500 יח"ד לצד שטחי מסחר ותעסוקה, מוסדות ציבור ופארק ירוק".

טקס חנוכת המנהלת | צילום: דוברות עיריית רחובות

ראש המינהלת, ד"ר אור גולדפרב: "לכולנו יש חלום משותף שבקריית משה תיבנה שכונה חדשה ויפה, אני בטוחה שעם הרבה אמונה ועם שיתופי פעולה בינינו נוכל להפוך את החלום למציאות״ 

מינהלת התחדשות עירונית בקריית משה הוקמה על ידי עיריית רחובות ומשרד הבינוי והשיכון, במטרה להוביל את תהליכי ההתחדשות העירונית בקריית משה ולהביא לשיפור איכות חייהם של תושבי השכונה בטווח הארוך.

בחודשים האחרונים קיימה המינהלת מפגשי היכרות ובחירת נציגות עם 33 המתחמים בשכונה. התכנית הכללית של השכונה והתכנית הספציפית של כל מתחם הוצגו לתושבים והוסבר התהליך המומלץ על ידי המינהלת לקידום תהליך ההתחדשות העירונית, כאשר הצעד הראשון הוא גיבוש נציגויות לכל מתחם. עד היום גובשו נציגויות בכשליש מהמתחמים וחלקם מתקדם כבר לשלב בחירת עורך הדין.