האם הגיע הסוף לתשלום בחניה כחול לבן לתושבי העיר? בעצומה חדשה המופצת בימים אלה נקראת עיריית רחובות להפסיק את דרישת התשלום בחניות צבועות כחול לבן לתושבי העיר, ולמעשה לספק לרחובותיים חנייה חינם בכל העיר, כמו שנהוג בערים רבות בארץ.

פארק המדע. מצוקת חנייה | צילום אביגיל קדם

כיום המצב ברחובות הוא שלכל תושב ישנו תו חניה המתאים לאזור מוגדר שבו הוא מתגורר. ברוב המקרים מדובר בתו המאפשר חנייה במספר רחובות סביב רחוב מגוריו, ומה קורה אם אין בהם חנייה?

"נוצר מצב של קנסות", מסביר אליאן פלד סימן טוב, תושב העיר יוזם העצומה. "בראשון לציון, בבת ים, ובהרבה ערים אחרות יכולים תושבים לחנות בכחול לבן בכל העיר, אבל  ברחובות אם אני חונה בכחול לבן ברכבת, אפילו אם אני תושב, אני צריך לשלם", הוא מסביר. 

לאחר שצבר מספר קנסות בשל חניה במיקומים שונים באזור הרכבת החליט לקחת יוזמה ופתח עצומה המופצת ברשתות החברתיות. "וזה רק צעד הראשון", הוא אומר.

כבר ביום הראשון בו עלתה העצומה לרשת נאספו עליה 143 חתימות, נכון להיום (חמישי) המספר עומד על 227 וממשיך לעלות.

"הבעיה הכי קשה של חניות היא מתחנת המשטרה וצפונה", הוא מדגיש ומפרט: "בכל אזורי הבילוי ובהרצל וכמובן באזור הרכבת ופארק המדע, לא יכול להיות שתושבי העיר יספגו קנסות על ימין ועל שמאל. אנשים חונים עם ארבעה גלגלים על המדרכות, בכורכר וגם בחניות נכים".

לסיכום הוא מזמין את כל תושבי העיר להצטרף ולחתום על העצומה: "רק כך נקדם את זה הלאה, חניה חינם לתושבי העיר בכל העיר". 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "מדובר בהצעה פופוליסטית, שמטרתה להתסיס לפני בחירות, ולקדם אינטרסים פוליטיים".