דגלי גאווה צבעוניים נתלו השבוע ברחבי מכון ויצמן ברחובות לרגל אירוע הגאווה הראשון שהתקיים במוסד האקדמי. מדובר היה באירוע חגיגי שציין את הקמתו של התא הלהט"בי הראשון של המוסד המדעי הידוע. 

אירוע גאווה ראשון במכון ויצמן | צילום: איתי ירמוס

האירוע התקיים ביום שלישי, וכלל הפנינג צבעוני באחת מהמדשאות, ולאחר מכן קטעי מוזיקה חיה מפי המוזיקאית עלמה קלברמן, והרצאה שכללה סיפורים אישיים של שתי פעילות בקהילה הלהט"בית. 

כ-80 סטודנטים, סטודנטית, אנשי ונשות סגל, ותושבי העיר רחובות, השתתפו באירוע שהופק ע"י אור גרוס, בת 28 מרחובות, סטודנטית לתואר שני לביולוגיה במכון.

"הקמת אחווה גאה במכון ויצמן הייתה מטרה חשובה עבורי מאז שהתחלתי ללמוד במכון", אומרת גרוס. "בהרבה קמפוסים ברחבי הארץ כבר יש אחוות גאות, וחשתי חוסר בנראות של הקהילה ובמודעות לנושא דווקא במכון, מוסד אקדמי מהמובילים בארץ ובעולם", היא מסבירה.

אור גרוס. "הייתה תחושה של חוסר נראות של הקהילה במכון" | צילום: ברק כהן

"האירוע נועד לחגוג את הקמת האחווה, ותוך כדי כך לאפשר לאנשים נגיעה בעולם התוכן של הקהילה, עם מוזיקה מקורית מפי זמרת להט"בית והרצאות סיפור אישי של חברות הקהילה. אני מקווה שעם הקמת האחווה הגאה גם ירבו אירועים שכאלה במכון ויצמן, ובקמפוסים בכל רחבי הארץ".

באירוע השתתף גם איתי ירמוס, מנחה האחווה הגאה בפקולטה לחקלאות ברחובות, שבירך את האחווה הצעירה של מכון ויצמן על הצטרפותה לשאר התאים האוניברסיטאים הגאים.

אירוע הגאווה של מכון ויצמן. מנגישים את הקהילה | צילום: אור גרוס

״האחווה הסטודנטיאלית הגאה הארצית, כמו גם אחוות מקמפוסים שונים בארץ, תמכו באירוע", אומר ירמוס, ומסביר: "האחווה היא ארגון שמטרתו לחבר בין תאים גאים במוסדות אקדמאים לפעילות ארצית. בנוסף לערבי מפגש חברתיים האחוות יוצרות אירועים בקמפוסים כדי להנגיש את הקהילה הגאה אל שאר קהילת הסטודנטיות והסטודנטים".