עבודות עפר, שהחלו לפני למעלה משבוע באזור גבעות הכורכר ממערב לשכונת חבצלת ברחובות, מטרידות מאוד את תושבי השכונה הוותיקה. הסיבה: חלק מתושבי השכונה, הממוקמת בין הכניסה הדרומית לעיר לבין קיבוץ קבוצת שילר, מנהלים מזה שנתיים מאבק לשמירה על גבעות הכורכר הסמוכות לבתיהם.

"פגיעה בטבע". גבעות הכורכר | צילום: שי אלבלינג

לאחרונה הבחינו כמה מתושבי השכונה, במיוחד אלה המתגוררים בחלקה המערבי, ליד המטווח העירוני, כי כלי עבודה כבדים מבצעים חפירות ופינוי בחלק הצפוני של גבעות הכורכר.

מאחר שלתושבים לא היה ידוע על עבודות כלשהן הקשורות לפיתוח האיזור, הם הופתעו מאוד למראה כלי העבודה בשטח.

"נראה כאילו מבצעים עבודות להרחבת השכונה הקרובה אלינו, אבל זה מפתיע כי לא ידענו מזה כלום", אומרת איילת שמרי, תושבת השכונה.

ועד הפעולה של תושבי שכונת חבצלת, הנאבק לשמר את גבעות הכורכר הטבעיות, מנהל מזה תקופה ארוכה שיחות עם בכירי העירייה ואנשי אגף ההנדסה על מנת למצוא פתרון לכוונת העירייה לאפשר בנייה במקום, אולם ככל שידוע לתושבים, לא הוצגה להם כל תוכנית פיתוח באיזור.

"בגלל שלא ידוע לנו על משהו בנושא, הופתענו לראות שהתחילו לפנות אשפה, לנקות ולחפור, במה שנראה כמו הכשרה של השטח לקראת משהו", אומרים תושבים בשכונה. "נכון לעכשיו יש פה פגיעה בטבע, וחבל מאוד שזה קורה, מה עוד שאין לנו מושג לקראת מה הולכים ואנחנו מוטרדים מאוד מזה ומקווים שלא מבצעים פה מחטף".

כעת, לאחר הגילוי על עבודות העפר בגבעות הכורכר, ועל אף שלא היו פעילים בנושא מזה מספר חודשים, שוקלים תושבים בשכונת חבצלת לשחזר את פעילות הוועד להגנה על הגבעות.

"משהו חייב לקרות, חשוב להשמיע קול", אומרים בשכונה. "התחלנו מאבק שהביא אותנו לשיח מול העירייה, וחשוב לשמר את זה ולדרוש שקיפות למען עתיד ילדינו".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "על פי התמונות שהוצגו לנו, עולה כי מדובר בשטח פרטי. אם התושבים מבחינים בפעילות לא חוקית, יש לפנות למוקד 106 ו/או למשטרה".