אירוע חסר תקדים מתרחש בימים אלה באחד הגנים ברחובות – 30 הורים מתוך 35 שילדיהם שובצו לגן הגישו לעירייה ערעור ומבקשים להעביר את ילדיהם לגנים אחרים אם לא תתקבל דרישתם להחליף את הגננת.

 ההורים הודיעו כי אם העירייה לא תפעל לשבץ את ילדיהם בגן אחר או לחילופין תציב גננת אחרת בגן, הם ישביתו את הלימודים וימנעו את פתיחת השנה.

צילום:  Shutterstock

 לטענת ההורים, הגן התנהל היטב עד ליציאת הגננת הקודמת שהפעילה אותו לשבתון, ובמקומה הוצבה בגן גננת אחרת. "ההתנהלות בגן הייתה מזעזעת", טוען אב לילד בגן. "היה ילד ששנה קודם היה עם הגננת הקודמת והיא ידעה איך להחזיק אותו, כשהגננת הזו הגיעה הוא עשה מה שהוא רוצה, היתה לו כנופיה וסגנים. אנחנו מדברים על ילדים בני חמש", הוא מספר.

 "אמרו שאחרי שנה הגננת הקבועה של הגן תחזור, אבל כשההורים הבינו שהיא לא חוזרת ונשארים עם הגננת הזו הם קיימו פגישת חירום וגם המפקחת עורבה. נאמר לנו שמדובר על בעיה ספציפית עם הילד וחשבנו שיהיה בסדר והשנה החלה".

 ימים ספורים אחרי פתיחת השנה, יצאה הגננת במפתיע לחופשת מחלה. "הגיעה להחליף אותה גננת מלאך שבפועל נשארה איתנו שמונה חודשים", אומר האב.

 אלא שחודשיים לפני סיום השנה, הגננת שבה מחופשת המחלה וההורים, שהתחברו לגננת המחליפה ביקשו להשאיר אותה, זאת לנוכח העובדה שנותרו רק חודשיים לסיום השנה והם לא רצו לפגוע ברצף החינוכי של ילדיהם. "הגננת התעקשה לחזור לעבודתה למרות שהוצעו לה תפקידים אחרים", מסבירים ההורים.

 לטענתם, במעט הזמן שנותר לסיום השנה אירעו מספר תקריות חמורות בגן, ועל כן ההורים החדשים ששובצו לגן ערערו על השיבוץ של ילדיהם.

 ההורים דיווחו על המקרים למפקחת על הגנים מטעם משרד החינוך, שכן משרד החינוך הוא האמון על העסקת הגננת ולא העירייה. בכל מקרה, גורם במערכת החינוך העירונית מסביר כי בשלב זה לא ניתן להיענות לבקשת ההורים ולשנות את השיבוץ משום שכל הגנים מלאים עד אפס מקום.

מעיריית רחובות נמסר: "הנושא נתון להחלטתו הבלעדית של משרד החינוך".

ממשרד החינוך נמסר: "מחוז מרכז במשרד החינוך נמסר כי גורמי המקצוע במחוז מטפלים בסוגיה, על כל היבטיה, במטרה לאפשר פתיחת שנת לימודים תקינה ולשביעות רצון כולם". 

הגננת בחרה שלא להגיב.