כ-200 בני אדם ליוו למנוחות הלילה (שלישי) את אביטל נזרית בת החמש שטבעה אתמול בבריכה בצימר בישוב מגדל שבצפון הארץ.

אביטל נזרית ז"ל | צילום: פרטי

היא נטמנה בבית העלמין ברחובות, שם גרה משפחתה. היא הותירה מאחוריה חמישה אחים ואחות. הוריה ספדו לה בבכי וסיפרו שהייתה בת הזקונים במשפחה, "תודה על כל מה שנתת לנו", אמר אביה. 

נזרית טבעה סמוך לשעה 17:00 בבריכה שבצימר. צוותי מד"א ואיחוד הצלה שהגיעו למקום ביצעו בה פעולות החייאה, ופינו אותה לבית החולים 'פוריה' במצב אנוש, אך שם נאלצו לקבוע את מותה

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א סימון טטרו אמר כי "הילדה שכבה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה סמוך לבריכה. יחד עם צוות של ניידת הטיפול הנמרץ והכוננים הנוספים שהוזנקו למקום - ביצענו בה פעולות חייאה מתקדמות והיא פונתה במצב אנוש תוך כדי המשך טיפול רפואי לבית החולים".

לאחר אירוע הטביעה נחקר בעל הצימר במשטרה. נבדק חשד שהאיש הפעיל את העסק ללא רישיון, כפי שנדרש בחוק

זירת האירוע במגדל | צילום: דוברות משטרת ישראל

מדובר במקרה הטביעה השני השבוע בבריכה של צימר בצפון. ביום רביעי בערב טבע למוות פעוט כבן שלוש מבני ברק בבריכה בחצר צימר ביבנאל. לפי ארגון "בטרם" עד כה בשנת 2018 טבעו למוות 30 ילדים

בבית החולים 'קפלן' אף דיווחו ל'מיינט רחובות' שמדובר בתופעה שהחמירה מאוד הקיץד"ר אורי בלה מנהל מיון ילדים בבית החולים מדגיש את הוראות הבטיחות:

"אם הילד עד גיל חמש או גדול יותר אך אינו יודע לשחות, הוא חייב להיות בהשגחה צמודה. זה אומר שאתם צריכים להיות במרחק נגיעה ובקשר עין. הדבר נכון גם אם הילד לובש מצופים או גלגל. מומלץ לשחות רק במקומות שבהם יש מציל, גם בים וגם בבריכה. במקרה של טביעה המציל מוכשר לחלץ מהמים ולבצע פעולות החייאה ראשוניות, שמצילות חיים".

ד"ר בלה מדגיש כי גם בבית צריך להיזהר. "לתינוקות ופעוטות יש ראש כבד ביחס לגוף ולכן פעוט שמתכופף מעל מקור מים עלול להתהפך וליפול לתוכו, ובגיל הזה הוא לא יידע כיצד לחלץ את עצמו. אי לכך, הקפידו לרוקן את המים מכל מיכל, דלי, אמבט, גיגית ובריכה מתנפחת שאינם בשימוש ומנעו גישה לכאלה שלא ניתנים לריקון, כמו בריכה פרטית או בורות מים.

עוד ציין ד"ר בלה, כי בשנים האחרונות הצוות הרפואי עד לטביעות רבות בבריכות ביתיות. "חובה להשגיח על הילדים בזמן שהם בבריכה וכדאי להוציא את המים מהבריכה או לדאוג שתהיה מכוסה או מגודרת בזמן שאתם לא נמצאים לידה, כי הילדים עשויים להגיע למים בלעדיכם וזה מתכון לאסון", הוא אומר.