זוג צעיר, בבגדי חתן וכלה, עצרו ביום חמישי האחרון לצילומי שטח סמוך למושב בית חנן שליד רחובות. אחרי שדגמנו לצלם וכבר דמיינו את אלבום החתונה, הם שבו לרכבם רק כדי לגלות שהמפתחות בפנים והרכב נעול. 

נתקעו בדרך לחופה | צילום: דוברות ידידים

התסריט החמיר כאשר התברר להם שגם מפתחות הרכב של הכלה נמצאים בתוך הרכב הנעול. אין צורך לתאר את עוגמת הנפש של השניים שכבר ראו את עצמם, והשושבנים איתם, מאחרים לקבל את אורחיהם באולם. 

מי שנחלץ לעזרתם היה מנחם פוקסמן, מתנדב עמותת 'ידידים', שהיה באותו רגע בקריאה אחרת בעיר נס ציונה. "הייתי בקריאה אחרת, ואז הודיעו לי שיש אירוע אחר ואלה חתן וכלה. הגעתי כמה שיותר מהר", מסביר פוקסמן, שהגיע ממש ברגע האחרון.

"כשהגעתי החתן אמר שלא בנה על כך שאגיע במאה אחוז, ואמר שעוד חמש דקות הוא היה שובר את החלון הקטן של הרכב, כי הזמן שלהם היה מאוד לחוץ, בכל זאת, זה יום החתונה", הוא מספר. לפני שהספיק החתן לסכן את עצמו בשבירת החלון ופציעה מהזכוכית, מה שהיה הופך את יום החתונה לעגום, הגיעה העזרה. המפתחות שוחררו לחופשי וגם הזוג, שמיהר לערב המאושר בחייו. 

פוקסמן, תושב רחובות, מתנדב ב'ידידים' מזה שנה וחצי, אבל מקרה כזה, לדבריו, עוד לא קרה לו. "קורה כל הזמן שאנשים נתקעים מחוץ לרכבים אבל חתן וכלה ביום חתונתם? זה עוד לא קרה לנו", הוא מחייך.

באיזה מקרים כבר נתקלת?

"אנחנו מטפלים בפנצ'רים, רכבים שננעלו, ילדים שנתקעו במעלית. במקרה הזה פרצתי את הרכב מהר והלכתי. בכיף, אם אתה יכול לעזור? שמחתי לעזור, ואני מאחל להם זוגיות טובה ומזל טוב".