חברי ועד שכונת רחובות ההולנדית מנהלים בשבועות האחרונים שני מאבקים בנושאי סביבה ואיכות חיים

במסגרת מאבק חברי הוועד, הגיעו בשבוע שעבר לאיזור תחנת המעבר לאשפה הסמוכה לבית הספר השכונתי פקחים של המשרד להגנת הסביבה, לאחר שתושבי השכונה, הממוקמת ממערב לאיזור התעשייה העירוני, מחו כי התחנה מהווה מפגע מסוכן עבור מאות תלמידי בית הספר.

תחנת שינוע אשפה ליד רחובות ההולנדית | צילום שי אלבלינג

בסיום בדיקת המתחם הודיעו פקחי המשרד להגנת הסביבה לחברי הוועד כי אין כל בעיה בהפעלת תחנת המעבר, שאליה מגיעות מדי יום עשרות משאיות לפינוי אשפה.

לטענת הפקחים, אין כל בעיה בקרבה הגדולה, מרחק של עשרות מטרים בלבד, של תחנת המעבר לחצר בית הספר, היות שהתחנה פועלת בפיקוח ולא חורגת מהתקנים של ריח או רעש.

חברי ועד השכונה, שקיוו לשמוע בשורות אחרות, הבינו כי מאחר שהתחנה נמצאת באחריות המשרד להגנת הסביבה, עליהם לקבל את עמדת הפקחים, אולם הם אינם מתכוונים לוותר, וינסו בתקופה הקרובה לקדם מהלך של פנייה מצד תושבי השכונה לעירייה בבקשה להתערב בנושא, זאת על אף שבעבר הכריזו בעירייה כי רק למשרד להגנת הסביבה סמכות לטפל בתחנה.

"נעשה מה שצריך כדי להרחיק את המפגע הזה ממיקומו הנוכחי ואת זה נבצע בשיקול דעת, בהחלטה משותפת שתהיה מקובלת על כולם", אומר אחד מחברי ועד השכונה.

בינתיים יכולים חברי הוועד ושאר תושבי השכונה, במיוחד אלה המתגוררים בחלקה הצפון־מזרחי, להתעודד מהחלטה חשובה שקיבלה העירייה בנושא פינוי האשפה ממרכז הקניות הגדול בכניסה הצפונית לשכונה.

צילום: אבי מועלם

לאחר מאבק ממושך בהובלת ועד השכונה הורה מנכ"ל העירייה, דורון מילברג, להנהלת המתחם, להעביר את מכלי האשפה שהוצבו על הרחוב הראשי למחסן אחורי של המתחם באיזור שבו מתקבלת סחורה לחנויות.

טענתם העיקרית של התושבים היתה כי הצבת הפחים בחזית הרחוב היא מפגע תברואתי, ובעקבות החלטת העירייה, החל מיום שלישי השבוע, החלה יחידת הסביבה העירונית לאכוף את הזזת פחי האשפה.