שני אחים מרחובות נמצאים בימים אלה במרכזה של תלונה הנבדקת בתחנת המשטרה בעיר, בה נטען כי תקפו רועה צאן מאחד המושבים הסמוכים ואף הבריחו את הכבשים שאותן רעה באמצעות כלב שהיה עימם. במקביל, הגישו האחים תלונה נגדית בטענה כי הם היו אלה שהותקפו.

הכבשים ברחו | צילום המחשה: pixabay

מהתלונה עולה כי לפני כשלושה שבועות, ביום שבת בצהריים, יצאו שני האחים עם בתו בת השלוש של אחד מהם, לטיול שטח במושב באיזור. על פי החשד, במהלך הנסיעה המשותפת, פגשו האחים ברועה צאן בן מיעוטים שרעה את עדר הכבשים שלו יחד עם אמו.

בשלב זה, כך על פי טענות רועה הצאן, החל כלב הפקינז שלהם לנבוח לעבר הכבשים ואף יצא מהרכב בעודו נובח על העדר. נביחות אלה גרמו למהומה רבה והכבשים ברחו לכל עבר. לטענת הרועה, הוא קרא לאחים לעצור את הכלב ולצאת מהשטח אך הם המשיכו בנסיעתם הפראית ואף נתקעו בסופו של דבר בעמוד חשמל ונזק נגרם לרכבם.

בעקבות כל אלה, פנה רועה הצאן למשטרה והגיש תלונה נגד האחים, ועוד באותו היום הם נקראו לחקירה ושוחררו בתום דיון משפטי קצר למעצר בית של חמישה ימים.

במקביל הגישו האחים תלונה נגדית וטענו כי הנזק שנגרם לרכב כלל לא נוצר מעמוד החשמל אלא מסלעים שהרועה ואמו זרקו לעברם. השניים טענו להגנתם שלא ייתכן שהם באו לפגוע בו, שכן בתו הקטנה של אחד האחים היתה עימם ולא הגיוני שכך הם ינהגו.

כעת דורשים האחים ממשטרת רחובות שיחזירו להם את הרכב שנמצא בחזקת המשטרה כחלק מחקירת האירוע, שכן הדבר משבש את שגרת חייהם.