לפני ארבע שנים החלה עיריית רחובות בשיפוץ שדרות ח"ן בעיר. במסגרת השיפוץ התכוונה העירייה להקים גן משחקים במגרש קטן וריק. בשל התנגדות הדיירים שחששו מגן שימשוך אליו בני נוער בלילות, הוחלט לא לבנות את הגן. אך במקומו לא הוקם דבר. גם כיכר סמוכה נותרה ריקה. התושבים טוענים להזנחה. 

הכיכר בשדרות ח"ן | צילום באדיבות תושבים

"ארבע שנים שהכול תקוע", אומר תושב הרחוב, ומסביר: "בשנת 2014 שיפצו מצפון לדרום, וכשהגיעו לאזור בפינת הרחובות שדרות ח"ן וקיבוביץ' ראינו שבתכנון כתוב שהולכים להקים גן משחקים. כמה שכנים התקוממו מחשש לרעש ולכלוכים וצעירים בלילות, הקמנו קול צעקה".

בשל התנגדות השכנים החליטה העירייה לא להקים במקום גן משחקים, "אבל מאז זה נשאר כמו שהוא. ניסינו לפנות לעירייה ולמוקד העירוני, בעצמי שלחתי מיילים, אבל שום דבר לא התקדם", מספר התושב.

"במקום נותר משטח בטון לא מהוקצע ומכוער המהווה מקום להצטברות לכלוך בכל עונות השנה ושלוליות מים בחורף", הוא אומר. 

הגינה עומדת ריקה | צילום: באדיבות תושבים

שנה לאחר מכן הוחלט להחליף צומת מסוכן בפינת הרחובות שדרות ח"ן וקיבוביץ׳ לכיכר. אולם לדברי התושבים פיתוח הכיכר לא הסתיימה עד היום. "כשפנינו לכל חברי המועצה קיבלו תשובה שמחכים למימון מקבוצה של רופאים כדי לעשות את כיכר הרופאים. אז מה שיש כרגע זו כיכר לא מפותחת ליד גינה לא מפותחת כבר ארבע שנים".

התושבים מבקשים מהעירייה שלא תשכח אותם. "שיעשו צמחייה, שבשטח הריק יעשו חניה מסודרת שתעזור למצוקת החנייה, אבל שלא ישאירו את זה ככה", הם מסכמים.

תגובת עיריית רחובות תתפרסם כשתתקבל.