מחר בערב (חמישי) היה אמור להגיע למופע ילדים ברחובות דוד החקיין. כוכב ילדים חרדי ידוע. לאחר פרסום המודעות, שעליהן מופיע שם עיריית רחובות, התברר שהאמן נתן ברוקנר הורשע ב-2012 בביצוע ארבע עבירות של מעשים מגונים בקטין. כתוצאה מכך בוטלה ההופעה. 

דוד החקיין. מופע משמח ומבדח | צילום: באדיבות תושבים

ב-2010 נעצר ברוקנר, וב-2012 הורשע בבית המשפט השלום בירושלים. נגזרו עליו שבעה חודשי מאסר, אותן ריצה. מאז ועד היום, מנסה ברוקנר לטהר את שמו ולהוכיח שבית המשפט טעה בהחלטתו. הוא עושה זאת תוך העלאת סרטונים לרשתות החברתיות בהם הוא מציג ראיות-לכאורה לטענותיו.

בקיץ הנוכחי סגר בית המשפט את תיק המעקב אחריו, ביטל את כל המגבלות שהיו לו. 'דוד החקיין' חזר להופיע, ושתי הופעות תוכננו לו ברחובות. אחת לבנים ואחת לבנות, שתיהן בבית כנסת ברחוב זכריה מדר.

אולם, סערה שפרצה ברשתות החברתיות של הציבור החרדי והדתי גרמה לכך שהיום (רביעי) המופע בוטל. ברוקנר בראיון ל'מיינט רחובות' טוען שנעשה לו עוול. 

נתן ברוקנר, אתה מודע לסערה שמחוללת בעיר בעקבות המופע שלך?

"מודע, פרסמתי כמה סרטונים על המשפט שנעשה לי, כל מי שרואה אותם מבין שהיה לי עוול. שיהיה ברור, כל העניין הוא שמדובר בחרדים שרצו לחסל אותי בגלל שאני עשיתי את הסרטים ועשיתי משהו יותר מדי מודרני. כל מי שעוקב יגלה שהמניע הוא מלחמה פנימית נגד אמנים חרדים. התקשורת ובית המשפט עוזרים להם במלחמה הזו.

אם תבדקו, אין שום אומנים חרדים כי כולם מפחדים. בית המשפט החילוני כל כך מטומטם. גם השופט שהרשיע אותי נתן לי מיד אחרי השחרור להופיע, כמו שיש פדופילים יש גם שופטים שעוברים על החוק. עבדתי עם ילדים עשרים שנה, ואין שום תלונה נוספת, כל הזמן יש עוד ועוד אנשים שאמרו שהיו איתי יחד לבד ואין כלום ואין פדופיליה".

אתה טוען שזו עלילה נגדך?

"ברור שמדובר בעלילה, עד כאן. יש כאן משהו לא בסדר. המשטרה לא בדקה, בן אדם יש נגדו תלונה והמשטרה לא בודקת, הילד טען שפגעתי בו 21 פעמים, בכתב אישום יש 4, והאמא הייתה בבית. אני מלא בהופעות ואני ממשיך להופיע ויש מיליוני צפיות. חמש שנים היה פיקוח ואין כלום, תשע שנים מאז הדבר הזה ילדים סביבי כל הזמן ואין כלום. כל הפרסומים שהיו אחורה ואין כלום. השאלה היא: האם אדם שהורשע והוא מוכיח  שנעשה לו משפט עוול, ממשיכים לרדוף אותו? כנראה נסחפנו פה מכל העליהום להילחם בעברייני מין. הבינו שהייתה פה טעות וירדו ממני אבל הנה התקשורת ממשיכה, הסיפור שלי הזוי". 

יש לציין שברוקנר ריצה את תקופת המאסר שנקבעה לו. החוק מחייב צו פיקוח של חמש שנים לאחר השחרור, ולאחר שפוקע צו הפיקוח אין עפ"י החוק היבש מניעה האוסרת עליו להופיע מול ילדים.

מעיריית רחובות נמסר בתגובה:

"מדובר במודעה שהופצה עם לוגו העירייה ללא אישורנו וללא ידיעתנו. חבר מועצה התבקש לתת תמיכה במימון מודעות בתום לב מבלי לדעת במי המדובר. לא הובטחה מצידו כל תמיכה באירוע.

משנודע הדבר לראש העירייה, הורה לבטל גם את התמיכה למודעות. לבקשת ראש העיר, מארגן האירוע ישי אלפסי התחייב לבטל כליל את האירוע , ולהסיר את המודעות. אנו מודים לגולש שהסב את תשומת ליבנו לכך".