נציגי עסק הפועל באיזור התעשייה של קריית עקרון, שבו מתבצעות עבודות שיפוץ, גרמו נזק לנחל עקרון העובר בקרבת מקום, לאחר שהשליכו לתוכו חומרי בנייה ופסולת תעשייתית.

הזיהום בנחל עקרון | צילום: שי אלבלינג

מדובר בחלק הצפון־מערבי של איזור התעשייה, והשלכת פסולת הבניין במקום האסור גרמה לא רק נזק סביבתי, אלא גם גרמה לנפילתה של הגדר החוצצת בין השטח הציבורי לתוואי הנחל.

בעלי עסקים ועוברי אורח שחלפו במקום והבחינו בנעשה הודיעו על המפגע למועצה המקומית קריית עקרון, אולם נכון למועד כתיבת הידיעה, לא נעשה דבר בנושא.

"היו בעבר לא מעט מקרים של השלכת פסולת בניין בשטח המדובר, ולמרות שיש שלטים המכריזים כי אסור להשליך פסולת במקום, זה פשוט קורה", אומר בעל עסק באיזור התעשייה. "הבעיה היא שהאכיפה במקום לא יעילה וזה חבל מאוד, כי הנזק הוא לא רק לסביבה אלא גם לעין, במקום שבו יש תנועה ערה של לקוחות והולכי רגל".

חלק מהרשויות המקומיות המבקשות למנוע מקרים של השלכת פסולת בניין או תעשייה בשטחים פתוחים, נוהגות לאתר את משליכי האשפה באמצעות הפסולת שהשליכו ושיוכה לבית העסק, פעולה שלטענת בעלי עסקים באיזור התעשייה צריכה להתבצע גם במקרה הזה.

"מספיק לקפוץ לשם ולראות את הפסולת שהושלכה ולהבין מאיפה הגיעה", אומרים בעלי עסקים, "אבל נראה שלא ממש אכפת למי שאחראי על הנושא הזה".

בשטח עצמו זרוקות זה כמה ימים אבנים משתלבות וחומרי בנייה נוספים, ומי שהשליך את הפסולת במקום לא שם לב, או שם לב והתעלם, כי בעת השלכת הפסולת, קרס חלק מהגדר וכמויות גדולות של פסולת מצאו את דרכן אל תוואי הנחל.

בעלי העסקים באיזור התעשייה מקווים כי המועצה תאתר את מבצעי העבירה ותדאג להציב שם שמירה על הסביבה.

ממועצת קריית עקרון נמסר בתגובה כי פקחי המועצה הגיעו לאתר ומצאו פסולת השייכת לתחנת דלק. פנייה לתחנה העלתה סיכום שעם סיום העבודות המתבצעות בשטח התחנה תפונה הפסולת והמצב יחזור לקדמותו. פקחי המועצה ימשיכו לעקוב אתר הטיפול במפגע.