שני מקרים תמוהים הגיעו השבוע לבית המשפט המקומי ברחובות, כאשר שני המקרים החלו, כך נראה, כתוצאה מאיבוד שליטה על כעס מתפרץ. באחד אוימו פקחים בשקית צואה, בשני שרטה תושבת העיר מכוניות בכעס על מצוקת חנייה. 

כעס בלתי נשלט | צילום: pixabay

הראשון הוא סיפורו של תושב העיר, בשנות השישים לחייו, שטייל עם שני כלביו ברחוב הענבר. לפתע עשה אחד הכלבים את צרכיו על המדרכה. אז ניגש אליו פקח עירוני וביקש ממנו, כשהוא לבוש במדים וממלא את תפקידו, לאסוף את צואת כלבו, ולהזדהות בפניו.

בעל הכלבים התרתח. הוא צעק, ניגש לצואת כלבו, אסף אותה בשקית, ואז חזר לפקח כשהצואה בידו. הוא קירב את השקית הפתוחה והמהבילה לפניו של הפקח, נופף בה לכיוונו, השווה בין תכולת השקית לפקח ואמר: "אתה יותר גרוע מזה, אתה רשע". אז זרק את שקית הגללים הצידה. 

למקום הגיע פקח של מנהל פיקוח איכות הסביבה של העירייה, גם הוא ביקש מהאיש להזדהות, בתגובה קילל אותו האיש ואמר: "אתם עירייה מושחתת, פיקוח מושחת, משטרה מושחתת". הוא הרים את שקית הצואה, וקירב אותה לפניו של הפקח עד שנגעה בו, ואמר: "אתם גרועים יותר ממה שיש בשקית". 

המחשה: שאטרסטוק

גם בפני שוטרת שהוזעקה לרחוב הוא סירב להזדהות ואמר שהוא גר בשמיים. נציג רשמי רביעי שהגיע למקום היה פקח של השירות הווטרינרי. הוא זיהה את האיש לפי הצ'יפ של הכלב, וכך יכלו הפקחים לרשום לו דוח בסך 470 שקלים.

השבוע הוגש נגדו כתב אישום בגין העלבת עובד ציבור. 

כתב אישום שני בגין חבלה במזיד ברכוש הוגש השבוע נגד תושבת שכונת אושיות. מה שהעלה את חמתה של האישה, בשנות הארבעים לחייה, היה מצוקת החנייה בעיר. 

לפי כתב האישום, האישה שעובדת כמחלקת עיתונים, הגיעה במסגרת עבודתה לבניין ברחוב קאופמן. בו מתגורר זוג שיש ברשותו שני מקומות חנייה. באחת הפעמים שביקרה במקום ביקשה מהם להשתמש באחת החניות, והם סירבו. בכעסה הרב, ובמספר מועדים שונים, הגיעה האישה לפנות בוקר לבניין ושרטה את רכביהם.

הנזק שנגרם לרכבים מוערך ב- 11,700 שקלים. היא לא ידעה שבמקום מוצבת מצלמת אבטחה, מה שהביא לתפיסתה, והגשת כתב אישום.