האם מחר (שני) בבוקר יושבתו הקייטנות של החברה העירונית ומאות ילדים יישארו בבית? וועד עובדי החברה הפיץ הערב מכתב ובו הצהרה על שביתה שתחל מחר בשש בבוקר. 

המחשה: שאטרסטוק

זה לשון המכתב שהופץ הערב:

"עובדי החברה העירונית, על אף שנציגות העובדים וההסתדרות הגיעו להסכם המעגן את מרבית זכויות העובדים, מסרבת הנהלת החברה ונושאי התפקידים בה לחתום על ההסכם הקיבוצי, בטענה שטרם ניתן אישור משרד האוצר ומשרד הפנים.

בימים האחרונים נעשו מאמצים מיוחדים להביא את ההסכם הקיבוצי לידי חתימה, אולם הדבר לא צלח. לא נותר לנו אלא להפעיל צעד אירגוני ולהשבית את כל פעולות החברה בכל התחומים.

נציגות העובדים קוראת לכם לקחת חלק במאבק הצודק לעיגון זכויותינו ולא להגיע לעבודה. החל ממחר 30.7.2018 בשעה 06:00 ועד הודעה חדשה תושבת החברה מכל פעילות, נציגות העובדים תהיה זמינה לכל שאלה שלכם בכל עת".

עיריית רחובות בתגובה:

"מזה מספר חודשים שאנו נמצאים בתהליך מורכב של גיבוש הסכם קיבוצי מול עובדי החברה העירונית. משרד האוצר הורה לעירייה ולחברה העירונית שלא לחתום על ההסכם הקיבוצי עד לקבלת אישור משרד האוצר ומשרד הפנים. ואכן, לאחרונה פנינו לקבלת אישורם לתנאים, כנדרש. לפני שעה קלה הודיעו נציגי העובדים כי החל ממחר בבוקר ועד להודעה חדשה הם ישביתו את כל הפעילות בחברה העירונית.

מדובר בהודעה חד צדדית ופתאומית, ובהתנהלות פרועה ולא חוקית שמטרתה לפגוע בהורים ובילדים ברחובות. משמעות הודעה זו הינה, בין היתר, השבתה פתאומית של פעילות הקייטנות החל ממחר בבוקר.

 ההתנהלות הזו פוגעת במאות משפחות- הורים וילדים, באמצע חופשת הקיץ ותקופת הקייטנות, ללא כל הצדקה. העירייה והחברה העירונית לא תסכמנה להפיכת הורים וילדים לבני ערובה של נציגי העובדים, אשר מנסים לנצל את חולשת ההורים בימי חופשת הקיץ.

ראש העירייה רחמים מלול | צילום: עיריית רחובות

העיריה והחברה העירונית לא יתנו לנהל את המאבק על גבם של התושבים, יתירה מכך- לא נוכל להשלים עם כללי משחק שכאלה אשר נוגדים את כל עקרונות ההגינות במשא ומתן ואת הערכים שעליהם מושתתת העבודה המאורגנת. ראש העירייה ויו״ר החברה העירונית, רחמים מלול הודיע לנציג ההסתדרות כי הוא רואה בהודעה -התנהלות בוטה וחסרת אחריות, והורה לחברה העירונית לפנות לאלתר לבית הדין לעבודה בבקשה לצו מניעה. זאת על מנת לנסות ולמנוע את הפגיעה הקשה בילדי העיר ובמשפחות".

הלילה ייערך דיון דחוף בבית הדין לעבודה אך להורים התוהים אם מחר יפסידו יום עבודה, זה לא מספיק. "אני לא מבינה איך בכל שנה אנחנו נתונים לחסדיהם של העובדים, אותו דבר קרה בתקופת החגים, כל הזמן משתמשים בנו", אומרת אם לילד בקייטנת החברה העירונית. "מה בדיוק אנחנו אמורים לעשות בבוקר? שילמנו ממיטב כספנו לקייטנה, זו חוצפה שאין כדוגמתה, לא על חשבון הגב שלנו!".