כתב אישום הוגש נגד מטפלת בגן ילדים של נעמ"ת הפועל בנס ציונה, בו נטען כי במהלך עבודתה בגן, יצא ממנו ילד כבן שלוש שנותר ללא השגחה, ושיחק לבדו בגן משחקים סמוך.

שיחק לבד בפארק | המחשה: Shutterstock

המקרה המדובר אירע בתחילת שנת 2017, סמוך לשעה 16:00 אחר הצהריים, שעה שבה ההורים מגיעים לגן כדי לאסוף את ילדיהםמעט לפני שעה זו, בדרך לא ברורה, יצא פעוט כבן שלוש משטח הגן והלך לשחק בגן משחקים סמוך.

במתחם הגן ישנם שלושה שערים נעולים המפרידים בין המתחמים השונים, ובנוסף שער ראשי שמופעל על ידי קודן, דבר שאמור להקשות על יציאתם של הילדים לבדם, אך כל אלה לא מנעו את הדבר.

באישום נטען כי הפעוט, שהיה נתון בהשגחתה של המטפלת, הצליח לחצות את כל המעברים הללו, וכאמור לצאת לשחק בגן המשחקים כשהוא מסכן את עצמו, שכן המקום נמצא ליד כביש שעוברות בו לא מעט מכוניות.

בשלב מסוים הגיעה לגן אמא של פעוט אחר והבחינה בילד, אך הניחה כי הוא נמצא שם עם אחד מהוריו ולכן לא דיווחה על כך. למרות זאת, כשהוא רצה לשוב לגן הילדים, הוא נבלם על ידי האם, שחששה כי ירוץ לכביש.

במקביל, הגיע אביו של הילד לגן ולהפתעתו הוא לא מצא שם את בנו. בשלב זה מפלס הלחץ עלה כשהוא והסייעות יצאו מחוץ לגן כדי לחפש אותו. אז שמעה האם שהבחינה בפעוט את צעקות הצוות ומיהרה למקום עם הילד.

המקרה הועבר לטיפול המשטרה, שחקרה את הסייעת. בשבוע שעבר הוגש נגדה כאמור כתב אישום בגין השארת ילד ללא השגחה.