ארז קיטה, מנכ"ל עמותת 'אור ירוק' פנה בימים האחרונים לראש עיריית רחובות, רחמים מלול, והציג בפניו את נתוני תאונות הדרכים בעיר. קיטה ביקש ממנו לשים דגש ולמצוא פתרון לבעיה. 

בפנייתו מציין מנכ"ל העמותה כי הנתונים מצביעים על כך שמרבית הולכי הרגל נפגעים בתחום העירוני, לכן נדרשת מראשי הערים התייחסות ממוקדת ופתרון לבעיה.

ארז קיטה מנכ"ל אור ירוק | צילום עמותת אור ירוק

ברחובות נפגעו בחמש השנים האחרונות (2013-2017) 290 הולכי רגל בתאונות דרכים, מתוכם שמונה הולכי רגל נהרגו ותשעה נפצעו באורח קשה.

במכתב מציין קיטה כי ישראל נמצאת בין המדינות בהן שיעור הולכי הרגל מכלל ההרוגים הוא הגבוה ביותר בהשוואה לממוצע באירופה. עוד הוא מוסיף כי בין האוכלוסיות הפגיעות בקרב הולכי הרגל בולטות שתי קבוצות: הילדים והאזרחים הוותיקים, ומסביר כי מדובר בשני קהלים בעלי מאפיינים ייחודיים אשר מובילים בין היתר לחומרת פגיעה גבוהה יחסית לשאר האוכלוסיות.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס בעשור האחרון (2008-2017) נפגעו ברחבי הארץ מעל 32,600 הולכי רגל בתאונות דרכים, מתוכם 1,138 נהרגו ולמעלה מ-5,700 נפצעו באורח קשה.

בפנייתו קורא מנכ"ל עמותת 'אור ירוק' לראש עיריית רחובות לפעול בנושא, ולהציב פסי האטה במקומות בהם יש ריכוז של ילדים ואזרחים ותיקים כגון: בתי ספר, גני משחקים, בתי אבות, מועדוני יום וכו'. ומציין כי מהלך זה יביא למיתון וריסון הנסיעה באזורים אלו ולהקטנת הסיכוי להתרחשות תאונות דרכים.

בקמפיין למען הוספת פסי האטה השתתף גם פבלו רוזנברג בסרטון משעשע: