בסוף השבוע התקיימה, זו השנה ה-11. תחרות 'the worlds scholar's cup'. תחרות בין לאומית ששמה לעצמה למטרה לבנות קהילה בין-לאומית של אקדמאים ומנהיגי המחר, ולאחד תלמידים ממדינות שונות לדון בסוגיות ונושאים שונים, לצד גילוי ופיתוח של כישורים חדשים.

את ישראל ייצגה נבחרת המחוננים של העיר רחובות שניצחה בשלב קודם את התחרות הארצית. גם בתחרות הבין לאומית הגיעה הנבחרת להישגים מרשימים ביותר: מקום שני מבין 57 מדינות שהשתתפו בתחרות, 80 מדליות זהב, 90, מדליות כסף ו- 14 גביעים אישיים.

נבחרת המחוננים של רחובות | צילום באדיבות ההורים

המשתתפים הם מחוננים מכיתות ח'-י"א. התלמידים המשתתפים לומדים וקוראים מאמרים, ומחקרים הקשורים לנושא הבינלאומי ממגוון רחב של דיסציפלינות החל מספרות ואומנות ועד מדע וטכנולוגיה, כולם בשפה האנגלית.

בראש המשלחת עמדה אורית פדר, מנהלת המרכז למחוננים ברחובות, שחזרה הבוקר עם חברי המשלחת לישראל.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום, שקיבל את פניהם בשדה התעופה, בירך ואמר: "הגעתי לכאן ב 5:00 בבוקר כדי להצדיע לכם ולהעביר מסר לכל תלמידי רחובות שאנו מקדשים את המצוינות! ההישגים העולמיים שלכם מביאים הרבה גאווה לעיר רחובות ולמדינת ישראל.

בשם כל תושבי רחובות אני מברך אתכם ומאחל לכם להמשיך לכבוש פסגות חדשות. אתם דוגמה למצוינות שאותה משיגים עם הרבה נחישות, התמדה וכישרון. תודה מיוחדת לאורית פדר מנהלת המרכז למחוננים שבכל שנה מביאה עם התלמידים גאווה עצומה לעיר רחובות".