במטרה למנוע אפלייה ולייצר שיוויון תעסוקתי בחרה מדינת ישראל לקדם העסקת אוכלוסיות שונות במסגרת אפליה מתקנת. החובה הזו חלה על הרשויות, אך מנתונים שהתפרסמו השבוע עולה שלא כל הרשויות עומדות בה. עיריית רחובות מככבת לטובה. 

בניין עיריית רחובות | צילום דוברות עיריית רחובות

בין המגזרים שהמדינה מקדמת לצורך העסקה שיוויונית נמצאים בעלי המוגבלויות.חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות תשנ"ח – 1998 קובע כי בכל עירייה חייב להיות שיעור העסקה הולם של עובדים עם מוגבלות משמעותית. מטרת החוק היא הגדלת שיעור העסקת אנשים עם מוגבלות על מנת לאפשר להם את מימוש יכולותיהם, קיום חיים בכבוד ויצירת חברה מגוונת משמעותית לעובד, למעסיק ולמשק כולו.

מידת העמידה ביעד נגזרת מנתונים שהביטוח הלאומי מספק לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים. בימים אלה התפרסם דו"ח שבדק את הרשויות בישראל וממנו עולה שרחובות עומדת באופן מלא בייצוג ההולם של בעלי מוגבלויות. 5% מבין עובדי העירייה הם אנשים בעלי מוגבלויות. 

בנוסף, ועפ"י חוק שירות המדינה מינויים, התשי"ט -1959, נבדק ייצוג הולם של בני העדה האתיופית בשירות הציבורי. מנתונים שהוצגו בפני וועדת העלייה והקליטה בכנסת, עולה כי 7.8% מכלל עובדי עיריית רחובות הם בני העדה האתיופית. נתון המציב את העיר במקום השני בארץ, אחרי עפולה, בהעסקת בני העדה.

כ-70% מהרשויות המקומיות רחוקות מייצוג הולם של יוצאי אתיופיה, ורק 17% מהרשויות המקומיות ביצעו את חובת הייצוג במלואו.

דורון מילברג, מנכ"ל עיריית רחובות: "אנו מעודדים שילוב של מגוון האוכלוסיות בהתאם למדיניות הממשלה. בימים האחרונים שמחנו להיווכח כי המאמצים נשאו פרי, ועיריית רחובות עומדת בשורה הראשונה מבין הרשויות המקומיות בייצוג הולם לאוכלוסיות השונות".

"בשנים האחרונות השקענו בהסברה למנהלים על מנת להביא לייצוג הולם. אנו חותרים לשילוב אנשים עם מוגבלויות הן בעבודה משרדית והן בשטח. הנתונים שהובאו בפנינו גורמים לנו גאווה רבה על כך שהצלחנו לשלב אוכלוסיות אשר זקוקות לתשומת לב מיוחדת", מוסיפה גלית אנגל, סמנכ"ל משאבי אנוש בעירייה.