אמש (ג') נערך כנס רחובות השני לעסקים ולכלכלה במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל, בנושא "החדשנות כמובילה להצלחה בעסקים"
אורח הכבוד היה שר האוצר משה כחלון.

במהלך הכנס החמיא כחלון החמיא לעיר על הפיתוח המואץ, ואמר: ״הכל מתוכנן ברחובות. מה שקורה ברחובות זה חלום של כל שר האוצר״. השר התייחס גם לשכונת קריית משה ואמר: ״קיצרנו הליכים בצורה דרמטית בקרית משה. אני חושב שהשכונה הזו צריכה לקבל את הטוב ביותר".

שר האוצר בכנס העסקים השני של רחובות | צילום דוברות עיריית רחובות

בפי השר הייתה בשורה טובה גם ביחיס לבית החולים 'קפלן', וסיפר שבזמן הקרוב תהיה הזרמה של מאות מליוני שקלים לביה״ח, שתקפיץ קדימה את השירות והתשתיות במקום.

גם ראש העירייה, רחמים מלול, נשא דברים. במרכז דבריו הייתה התוכנית האסטרטגית לפיתוח אזורי תעשייה ומסחר בעיר. ״אנחנו מתכננים כעת את רחובות לעשרות השנים הבאות, כך שהכל יהיה מוכן לבאים אחרינו. אני צופה לרחובות עתיד כלכלי מצוין", אמר מלול. 

לדבריו, עיריית רחובות זיהתה את המומנטום לפיתוח אזורי תעסוקה ומסחר: "יחד עם הפיתוח המואץ של העיר והצמיחה הניכרת במספר יחידות הדיור בעיר בשנים האחרונות, וכמובן – הגידול במספר התושבים בעיר אשר צמח מ-120,000 איש לכ- 150,000 בתוך פחות מעשור.
היעד שהציבה עיריית רחובות לעצמה - להביא לאיזון כלכלי ארוך טווח על ידי קידום אזורי התעסוקה".

ראש העירייה בכנס. מתכננים עשרות שנים קדימה | צילום דוברות עיריית רחובות

מלול ציין שהעירייה הכינה תכנית אסטרטגית שמיפתה מגבלות קיימות וקבעה יעדים לפיתוח שיאפשרו גידול שטח התעסוקה בהיקף חסר תקדים בעיר. "העירייה מקדמת תכניות שנמצאות בשיאו של הליך תכנון מקוצר, להגדלה כוללת היצע התעסוקה בכ - 3 מיליון מ"ר. תנופת הפיתוח בהורוביץ כבר מקבלת ביטוי בשטח, ויזמים נוספים מקדמים מעבר שלהם לפארק. בפארק תמר מקודמות תכניות לניצול מעט הקרקע שנותרה פנויה, ויוזמות נוספות להגדלת שטחי הבנייה במגרשים מאוכלסים. יזמים פונים לעירייה בתדירות גוברת עם יוזמות לבנייה חדשה למסחר ותעסוקה".

בהיבט התחבורתי ציין מלול שהעירייה פעלה מול משרד התחבורה והגיעה לסיכום על קידום מהיר של פרויקטים תחבורתיים שיתמכו בנגישות לעיר. ביניהם תחנת רכבת נוספת בהורוביץ ו-2 מחלפים חדשים בצפון ומערב העיר.

פעולה מרכזית שעתידה לתמוך בגידול המואץ לתעסוקה היא הקמת מנהלת לקידום אזורי תעסוקה. בקרוב יסתיים המכרז לבחירת מנהל/ת המנהלת החדש. המנהל/ת ישמש כלי מרכזי ביצירת גשר בין היזם ובין העירייה ויהיה אחראי לקידום יוזמות להבאת עסקים חדשים, במקביל לשימור ושיפור השירות לעסקים קיימים.