מרשים יותר, מהנה יותר, מוצלח הרבה יותר. כך הגדירו בעירייה את פסטיבל הפסלים החיים התשיעי של רחובות, שסחף אחריו 120 אלף אנשים בשלושה ימים. ההיענות עלתה על הציפיות, שכן בעיריית רחובות ובחברה העירונית ציפו ל-100,000 מבקרים בלבד. 

הפסטיבל הססגוני כלל עשרות מיצגים ומופעים, כולל מופעה קרקס, מחווה לנטע ברזילי ואקרובטים שהשתלשלו ממגן דוד ענק שהועלה לגובה רב. האירוע ננעל בהכרזה על הזוכים הגדולים, שנבחרו על ידי ועדה בראשות חורחה, אחד האמנים הוותיקים והמוכרים ביותר בעולם בתחום אמנות הרחוב שהגיע מספרד והשתתף בפסטיבל כפסל "פוסידון". הזוכים נהנו מתגמול כספי.

מלך היער. מקום ראשון בפסטיבל הפסלים החיים | צילום אולפני רחובות

את המקום הראשון קטף "מלך היער" של היוצר ירדן באומהפט, שבוצע על ידי רוני טל, מיכל שרביט ודניאל למנדורפ, בעיצובה של מיה בן דוד. מיצג האריה הכיל בתוכו אלמנט של הפתעה ומשך את העין נוכח השילוב בין תיאטרון, פסל חי, ציור ותנועה.

למקום השני הגיע הפסל "מחוברים" של היוצרת דנה גבסו, שבוצע על ידי עידו ברק ואור סעדי, ובעיצובה של דבורה נגר.

פסל מחוברים. מקום שני בפסטיבל הפסלים החיים | צילום אולפני רחובות

את המקום השלישי חלקו שני פסלים, בשל הקושי של השופטים לבחור מביניהם: בין הטיפות – יוצרת, מעצבת ומבצעת אודליה ליברמן, ו- FISH BAND של היוצרת והמבצעת מירב אלבז. בעיצוב של שמואל שוחט.

מקום שלישי בפסטיבל הפרסים החיים | צילום אולפני רחובות

בקטגוריית הציון לשבח ליחיד זכה הפסל "עולם המים" של היוצרת והמבצעת נורית יחיאלי, ובקטגוריית הקבוצות זכו "בגוף 1" של הבמאית יעל עמרם ובימת הנוער של רחובות, תיאטרון ברמוזה "התיירים" – קבוצת תיאטרון הנוער ברמוזה מאשדוד, ותיאטרון הנוער הייצוגי של בת ים עם הפסל "ויהי אור".

נורית יחיאלי. ציון לשבח | צילום אולפני רחובות

ברמוזה פסל תיירים. ציון לשבח | צילום אולפני רחובות

דורון מילברג, מנכ"ל העיריה:"הפסטיבל הנו מסורת שייסדנו לפני 9 שנים והוא משתדרג משנה לשנה ותופס מקום מרכזי בין הפסטיבלים החשובים במדינה".

בימת הנוער רחובות. פסל בגוף | צילום אולפני רחובות

יוספה חליבה, מנכ"לית החברה העירונית רחובות: "שמחים להמשיך את המסורת ולפתוח את תקופת החופש הגדול עם פסטיבל בינלאומי אמנותי, ססגוני וחווייתי לכל המשפחה. הפסטיבל פופלרי מאוד והפך להיות חלק מהפסיפס התרבותי שהעיר רחובות מציעה, הן לתושביה והן לתושבים מכל רחבי הארץ".