צילום: shutterstock

   

לרגל היציאה לחופשת הקיץ, ניתחו בעמותת 'אור ירוק' את שיעור הילדים ( בני 0-14) הנפגעים בתאונות דרכים בערים השונות בישראל.  מן הניתוח המבוסס על נתוני הלמ"ס עולה כי רחובות ממומקת במקום ה-19 בארץ בשיעור הילדים הנפגעים בתאונות דרכים בחופש הגדול.

הניתוח של עמותת' אור ירוק' כלל ערים בהן מעל 50 אלף תושבים בתקופת חודשי הקיץ והחופש הגדול –יוני, יולי ואוגוסט. הבדיקה נערכה על פי ממוצע של חמש שנים (2013-2017) וכללה את נתוני ההיפגעות הילדים (0-14), בחודשים יולי ואוגוסט.

לפי הנתונים 40 ילדים נפגעו בעיר במהלך חודשי החופש הגדול (יוני-אוגוסט) בחמש השנים האחרונות (2013-2017) - ממוצע של כשמונה ילדים בכל חופש גדול.

בחודשי החופש הגדול הקודם (יוני – אוגוסט 2017) נפגעו ברחובות שמונה ילדים (0-14) בתאונות דרכים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "החופש הגדול הוא תקופה שבה מספר הילדים הנפגעים בתאונות דרכים הוא הרב ביותר בשנה מאחר והילדים לא נמצאים במסגרת שתגונן עליהם ומבלים שעות רבות מחוץ לבית, בחלק מהמקרים ללא השגחת מבוגר. כדי שכל הילדים יעברו את החופשה בשלום, במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים לרתום את הרשויות המקומיות להתקנת פסי האטה שירסנו את מהירות נסיעת כלי הרכב, במקומות שבהם יש ריכוז גבוה של ילדים כמו פארקים וגנים ציבוריים. במקביל חייבים להגביר את ההסברה בקרב הנהגים לסכנות שהכביש מציב בפניהם בעיקר בתקופת החופש". 

על פי ניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני הלמ"ס, בכל קיץ בממוצע (יוני-אוגוסט) נפגעים כ-1,600 ילדים ובני נוער בתאונות דרכים כאשר חודש אוגוסט הוא החודש האדום והמסוכן ביותר עבור – 571 ילדים ובני נוער נפגעים בממוצע.