ניגשתם בימים האחרונים למשרד הרישוי בקניון רחובות וגיליתם שהדלת סגורה? אתם לא לבד. מאות מתושבי העיר נתקלו בדלת נעולה ובשלט בכתב יד המסביר שהסניף סגור. הסיבה: חוסר בכוח אדם.

משרד הרישוי סגור. אין כוח אדם | צילום פרטי

"הגעתי ביום ראשון למשרד הרישוי אחרי שלקחתי במיוחד יום חופש מהעבודה, ומצאתי הודעה על הדלת שעליה היה כתוב: עקב חוסר כוח אדם המשרד סגור ביום ראשון 24.06", מספרת תושבת העיר. "למרות שלקחתי יום חופש ביקשתי לאחר לעבודה ביום שני, וניגשתי לשם שוב, אבל אז מצאתי עוד הודעה, אחרת, ועליה כתוב שהמשרד יהיה סגור עד יום שלישי כולל".

מאחר והשלטים התחדשו פעמיים, התושבים תוהים עד מתי תמשך הסגירה והם ייאלצו לצאת מחוץ לעיר כדי לקבל שירות. "זו לשכה שנותנת שירות גם ליבנה ולערים מסביב, אני מרחובות אבל אני בטוחה שהיו אנשים שבאו במיוחד, היו שם אנשים מבוגרים שבאו מרחוק וזה לא לעניין", אומרת התושבת, ומדגישה: "גם ככה שעות העבודה של הסניף הן 8:00-13:00 בלבד, ללא שעות קבלת קהל אחר הצהריים וללא יום שישי, מי שצריך להגיע מגיע ולוקח יום חופש".

בשלט הפנו את התושבים לפנות לקבלת שירות בסניפי הדואר, מכונות בסופר-פארם ומוקד הטלפוני, "אבל אני צריכה להוריד רכב מהכביש ואת זה אפשר לבצע רק שם", כועסת התושבת. 

בדיקה באתר המשרד מלמדת שסגירת הסניף ברחובות אינה מצוינת באופן בולט. הערה קטנה לגבי הסגירה התגלתה לאחר חיפוש באתר. "זו לא חברה פרטית, זה משרד ממשלתי שצריך לתת שירות לאזרחים באזור", כועס תושב אחר, אף הוא הגיע במיוחד למקום. "זה זלזול באזרחים, התנהלות לקויה והתעלמות מהאנשים הרגילים שצריכים לקבל שירות, ולפעמים שירות דחוף".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: 

"על פי ההסדר הקיים, משרד הרישוי ברחובות מופעל על ידי פקידות של עיריית רחובות. משרד התחבורה פנה לעיריית רחובות במטרה להגדיל את מצבת העובדות במשרד בעובדת נוספת, במטרה לשפר את השירות בסניף הרישוי.

כמו כן, ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של משרד התחבורה ולבדוק אילו פעולות ניתנות לביצוע באמצעות האתר, המענה הקולי, דואר ישראל והעמדות האוטומטיות ולחסוך את ההגעה למשרד הרישוי".