מיזם הכשרות האלטרנטיבית של רבנות 'צהר' הוקם לפני שלושה חודשים, אך רק בימים האחרונים הצטרף אליו עסק ראשון ברחובות: מסעדת 'פסטה בסטה'. מה משמעות ההכשר החדש והאם הרויח יותר לקוחות או דווקא הפסיד? יצאנו לבדוק.  

'צהר פיקוח מזון' הוא גוף שהקים ארגון רבני 'צהר', ארגון המנגיש צרכי דת (כמו גיור וחתונה) לכלל ישראל. מטרת הקמת המערך הייתה לספק אלטרנטיבה למונופול הכשרות של הרבנות. במקרה של 'פסטה בסטה', הבחין המנהל המקומי, אוהד קורקוס, בהצלחת המיזם בסניפים אחרים בארץ, והחליט להזמין את 'צהר' אליו. כך הפכה המסעדה לסנונית הראשונה בעיר לכשרות אלטרנטיבית.

אוהד קורקוס (משמאל) ומשגיח הכשרות מצהר אליהו ושדי | צילום פרטי

"זו כשרות ויש להם את הרף שלהם, הכל נעשה על פי ההלכות, כל ירקות מהדרין וההבדל הוא בתשלום", מסביר קורקוס, ומוסיף: "ברבנות אתה משלם על התעודה בנפרד ואז אתה משלם גם משכורת למשגיח, זה פשוט לא משתלם. מבחינת חומרי גלם וסגירה בשבתות, זו כשרות רגילה".

במסעדה לא תמצאו שלט ובו הכיתוב 'כשר' מאחר והרבנות אוסרת זאת, אך משגיח הכשרות של 'צהר' מגיע למקום מדי יום. "אז יש לנו שלט ובו כתוב שהמקום בהשגחה של 'צהר', הם מכשירים את המקום, בודקים שאנחנו מנפים את הקמח, ובודקים את המוצרים".

מה עם הקהל הדתי בעיר? איך הוא קיבל את הבשורה?

"נכנסים חובשי כיפות ומשפחות דתיות, ברחובות יש גם אוכלוסייה גדולה של אנשים חילונים שומרי מסורת שחשוב להם שהמקום לא עובד בשישי שבת וחשוב להם שיש תעודה ושמישהו משגיח, ואני רואה את הקהל שמתחיל להגיע, אבל מבחינתי לא הייתי עושה תעודת כשרות דרך הרבנות. לא רק בגלל העובד והכסף, קולגות שלי לעבודה אמרו לי שזה פשוט לא משתלם להוציא עוד משכורת בכל חודש".

הרב רפי פויירשטיין, ראש מיזם הכשרות של ארגון רבני 'צהר': "אנו מתרגשים התרגשות כפולה עם כניסתה של 'פסטה בסטה' רחובות למעגל הכשרות של 'צהר'. בפעם הראשונה כי המסעדה לא הייתה כשרה קודם,  ובפעם השנייה משום שזה הסניף השלישי של הרשת שמצטרף לכשרות של צהר פיקוח מזון".