נבחרת הפיזיקה. הישגים מרשימים | צילום מרכז מדעני העתיד

      

נבחרת ישראל בפיזיקה חזרה השבוע עם רשימת הישגים מרשימים באולימפיאדה האסייתית בפיזיקה, ולרחובות יש סיבה להתגאות. מתוך נבחרת מובחרת של שמונה פיזיקאים צעירים, שנבחרו מכלל תלמידי ישראל, יש לעיר שני נציגים, שניהם מתיכון 'דה שליט' ושניהם סיימו את האולימפיאדה עם הישג מכובד. זה הזמן להתגאות בהם.

הישג מרשים למדינת ישראל באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה, אשר התקיימה במהלך השבוע האחרון בויאטנם: כל חברי נבחרת ישראל בפיזיקה הגיעו להישגים וקטפו ארבע מדליות: מדלית כסף ושלוש מדליות ארד, וארבעה צל"שים.

הכבוד לרחובות הוא יוצא דופן. שני חברי נבחרת הם כאמור רחובותיים: אלון שראל חזר עם מדלית ארד ועומר בצרי עם צל"ש. רחובות היא העיר היחידה ששלחה שני נציגים לאולימפיאדה. 

שאר חברי הנבחרת הישראלית הם:

  • אביב טילינגר - מדלית כסף
  • יונתן הדס - מדלית ארד
  • אייל וולך - מדלית ארד
  • ליבי לובוביץ - צל"ש
  • ערן מן - צל"ש
  • עומרי רבד - צל"ש

האולימפיאדה האסייתית לפיזיקה מתקיימת משנת 2000, מדינת ישראל מתחרה במסגרת זאת החל משנת 2001.  השנה התקיימה האולימפיאדה האסייתית בויאטנם והשתתפו בה 188 תלמידים מ 25 מדינות.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות השונות במסגרת מיזם משותף שהחל השנה (תשע"ח). נבחרת התלמידים שהשתתפו באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה הוכשרה במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע שבאוניברסיטת בן גוריון בנגב בראשות מאמן הנבחרת, ד"ר אלי רז ובניהול צוות מרכז חוסידמן.  

שר החינוך נפתלי בנט: "ישראל ממשיכה את הזינוק במתמטיקה ובמדעים. בשלוש השנים האחרונות שמנו דגש משמעותי על עידוד למצויינות במקצועות הפיזיקה, הכימיה, מדעי המחשב והמתמטיקה.  היום אנחנו רואים את הפירות הראשונים".

יו"ר מרכז מדעני העתיד, ד"ר שמשון שושני: "התלמידות והתלמידים שלנו מביאים למדינת ישראל גאווה גדולה ושמים את ישראל על מפת המדינות המובילות. האתגר הגדול והאמיתי שלנו הוא להבטיח שכל תלמיד ותלמידה יזכו לכלים האיכותיים ביותר במטרה למצות את הפוטנציאל האישי שלהם. אני משוכנע שתלמידים אלה יגיעו בעתיד להישגים משמעותיים ופורצי דרך שהחברה הישראלית תוכל להתברך בהם".