משרד הפנים ברחובות| צילום אבי מועלם

     

תושבים רבים מרחובות מדווחים כי הם נאלצים לצאת מהעיר כדי לקבל שירות של משרד הפנים בגלל התורים הארוכים, שאף מחמירים למי שמגיע ללא תור שנקבע מראש.

בשנה האחרונה השתנתה השיטה לקביעת התורים למשרד הפנים ברחבי הארץ. בעבר אנשים היו מגיעים למשרד ולוקחים מספר, והיום הם מזמינים תור באינטרנט, אך התורים ארוכים במיוחד.

"יש אפשרות לקבוע תור באינטרנט, וזה אמור להיות מועיל יותר ומסודר, אבל זה לא", אומר שמואל שוסטר, תושב העיר. "התורים לעוד שבועיים, קרה שגם שלושה, ואם אני צריך משהו דחוף כמו חידוש דרכון לנסיעה לא צפויה אז אכלתי אותה. אני צריך להתחיל לנדוד למקומות אחרים כי לבוא ולהמתין שם זה לא בא בחשבון. אנשים ממתינים שעות על גבי שעות".

גם נעמה, תושבת העיר, נתקלה בתורי ענק, לטענתה בגלל שאנשים רבים מבקשים להוציא דרכונים לקראת הקיץ או לחדש אותם. "קיבלתי המלצה מקבוצת פייסבוק לקבוע תור ברמלה או במודיעין", היא אומרת. "כולם פשוט נוסעים מהעיר, אבל זה אבסורד שבשביל לקבל שירות בסיסי מהמדינה אני צריכה לנסוע לעיר אחרת, ואם אין לי איך לנסוע, אני צריכה לעמוד בתור עם ילדים קטנים שלוש עד ארבע שעות. איך ממשהו שניסו לעשות טוב יצא האבסורד הזה?".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "נושא התורים מוכר לנו, ועם זאת אנו מעודדים בכל עת את הציבור להזמין תורים מראש. אדם המגיע לכל לשכה בארץ מבלי שקבע תור, נושא באחריות של המתנה ארוכה וקבלת שירות בהתאם לעומס. אנו עושים כל שצריך כדי לתת שירות לאלפי אנשים ביום, ועד כה הדבר נעשה בהצלחה. אנו נוקטים צעדים שונים לצמצום העומסים".