סמי הכבאי הגיע לבקר ברחובות | צילום דוברות עיריית רחובות

אלפים מתושבי רחובות הגיעו אמש (ד') לגן המייסדים כדי לחזות במיצגים שהעלו לוחמי התחנה האזורית של כיבוי האש, ולהכיר את עבודת הכיבוי מקרוב. על האירוע המשמח העיבה תקלה בטחונית שמנעה בתחילה כניסת מבקרים.

שורש התקלה נובע ממכוניות שחנו סמוך למקום ההפנינג, מה שלא אפשר לכוחות המשטרה לפתוח את המקום בבטחה. התושבים הממתינים בחוץ הביעו תרעומת על העיכוב. 

"היה מאוד מתסכל", מספרת אם שהגיעה למקום עם ילדיה. "אומרים להורים להגיע בשעה מסוימת ואז מחכים עם הילדים בחוץ, כמעט חצי שעה היינו בחוץ, והילדים הסתכלו על ההפנינג מעבר לגדר. אמרו שיש בעיה של אבטחה, אבל את בן השלוש שבא לראות כבאים זה לא שכנע. היו הורים שהלכו ואנחנו בסוף נכנסנו". לדבריה בתום ההמתנה החוויה הייתה מוצלחת. "היה ממש כיף אבל היה קצת טעם מר בפה", היא אומרת. 

מתחנה באיזורית רחובות לכיבוי אש והצלה נמסר: "אנו מתנצלים בפני התושבים על האיחור בפתיחת האירוע, ומבטיחים כי האירוע ייפתח היום כמתוכנן. העיכוב נבע מהצורך באיתור בעלי רכבים בפינוי החניון, בהתאם להנחיות הבטיחות של משטרת ישראל. הנושא טופל ולא יישנה היום. אנו מחכים לבוא המבקרים להמשך האירוע היום בשמחה גדולה החל מהשעה 16:00". 

הפנינג הכבאים. בסופו של דבר היה מוצלח | צילום דוברות עיריית רחובות

ההפנינג עצמו, שנערך בשיתוף תחנת הכיבוי ועיריית רחובות, הוכתר כהצלחה מסחררת. במקום הוצג מנוף גדול וכבאים ירדו ממנו בתצוגת תכלית של עבודתם במקרה של אש במקום גבוה.

בנוסף הכינו לוחמי האש הכינו מסלול ״כבאי קשוח״ לילדים, שכלל מסלול מיוחד ותחפושת. ילדים שצלחו אותו קיבלו פרס. עמדה אחרת הציגה את פעילות לוחמי האש והציוד בתחום החומרים המסוכנים. בסמוך הוצב ביתן להדמיית שריפה וכיבויה, שכלל את כל הציוד המתאים לכיבוי וחילוץ. לילדים גם המתינה עמדת צילום עם לבוש כבאים מותאם לילדים, פינת הפעלה עם יצירה, ציור, והצגה עם סמי הכבאי .

כל אלה, בתקווה שהפעם ללא תקלות ועיכובים, ממתינים לכם גם היום בגן המייסדים בין השעות 16:00 ל-19:00.