פארק המדע. מצוקת חנייה | צילום אביגיל קדם    

אזור פארק המדע ברחובות הוא אחד האזורים העמוסים ביותר בעיר. רבים מגיעים אליו מדי יום לצורך עבודתם, ואחרים מחנים בו את רכביהם ועולים על רכבת. בשל כך מדובר באזור הסובל ממצוקת חנייה קשה, גם לאחר שהתווסף אליו לאחרונה חניון גדול. 

"אני מגיע בכל בוקר למקום באוטובוס בתקופה האחרונה כי אין אפשרות למצוא חניה אחרי השעה שבע וחצי, אלא אם כן אתה מוכן לשלם מאות שקלים בחודש על חניה", מספר תושב העיר.

לדבריו מדובר בבעיה מוכרת היטב. "העלנו את הנקודה הזו עשרות פעמים בתלונות לעירייה", הוא אומר, ומסביר: "קודם הייתה חניה של חול ואנשים התחילו לקבל שם דו"חות אז רק אמיצים מחנים שם. פנגו עולה 20 שקל ליום, כפול חמישה ימים בשבוע זה מאה שקלים בשבוע, זה טירוף".

ההמלצה העירונית, בתגובה לתלונות התושבים היא שימוש בתחבורה ציבורית, פתרון שבאי האזור טוענים שאינו יעיל. "אני נוסע באוטובוס לרכבת, בגלל מצוקת החנייה, אבל זה לא פותר את הבעיה כי גם התחבורה הציבורית פה לא מפותחת. אם אתה גר במזרח העיר כמוני, אתה צריך שני אוטובוסים, וכדי להספיק לרכבת לתל אביב, צריך לצאת שעה וחצי לפני מהבית, פלוס הנסיעה ופלוס הזמן להגיע לעבודה. בחישוב זריז בזבזתי שלוש שעות בבוקר ושלוש שעות אחר הצהריים על נסיעות. זו לא תחבורה ציבורית נגישה, זו מדינת עולם שלישית".

החנייה ליד פארק המדע | צילום: אבי מועלם

כדי להבין את תלונות התושבים, המתלוננים על כך שכבר בשעת בוקר מוקדמת לא ניתן למצוא באזור חנייה, יצאנו לשטח.

לפניכם תמונת מצב של חניות האזור וכמה זה יעלה לכם:

חניון 'פקריס' צמוד לרכבת - חנייה בכחול לבן - 20 שקל ליום בחנייה סלולארית.

חניון ה'מטרו מול':

חנייה בכחול לבן בחניון העליון שצמוד לרכבת, 20 שקל ליום בחנייה סלולארית.

חניון תת קרקעי - שעה ראשונה חינם ובהמשך שישה שקלים לשעה ו-25 ליום שלם. 

הרחובות סביב הרכבת:

צמוד לרכבת חנייה בכחול לבן - 20 שקל ליום בחנייה סלולארית.

רחובות שושן וענתין - עשרה שקלים ליום.

במרחק הליכה גדול יותר (700-800 מטר משם) ניתן למצוא מספר רחובות שבהם החנייה אפורה - ללא תשלום. 

חניון חול לא מוסדר בקצה רחוב ענתין: נהגים חונים עלולים לקבל דו"ח של 250 שקל. 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "באזור הרכבת יש מקומות חניה מוסדרים רבים, ובנוסף עוד מאות מקומות חניה בחניונים פרטיים. בחודשים הקרובים יוכשר חניון נוסף סמוך לרכבת ובו עוד עשרות מקומות חניה מוסדרים. בפארק המדע יש ביקוש גדול לחניה בשל מספר העובדים הגדול באזור והשימוש ברכבת, ובנוסף לצערנו אין עוד שטחים פתוחים ציבוריים שניתן להקצות בהם חניות לטובת הציבור. אנו ממליצים לתושבים להגיע למקום בתחבורה ציבורית או בדרך אחרת, ולא ברכב פרטי. יצוין כי לבקשתנו, חברת אגד הקצתה קווים מהשכונות וממרכז העיר ישירות לפארק המדע".