רחוב נחושתן. ג'ונגל תחבורתי | צילום אביגיל קדם

     

"הרחוב הזה לא יכול להכיל את מה שקורה בו". כך מסכם בעל עסק ברחוב נחושתן ברחובות, במשפט אחד את הבעיה כולה, ומסביר מדוע הכינוי הרווח לרחוב הזה, השוכן באזור התעשייה רכטמן, הוא הג'ונגל. מדובר ברחוב קטן ללא מוצא בלב אזור התעשייה, המכיל מוסכים רבים וותיקים. בתחילת הרחוב נמצא מכון הטסטים של העיר, והתנועה לרחוב עמוסה ופקוקה בכל ימות השבוע, ובמיוחד בימי שישי.

לדברי בעלי המוסכים ברחוב, מדובר בבעיה מוכרת לעירייה, שעליה הם מתלוננים כבר שנים. לטענתם בשל העובדה שהתנועה ברחוב אינה מוסדרת, נגרמים להם הפסדי ענק בעסקיהם, לקוחות נרתעים מלהגיע, ורבים מהם נאלצים לא לפתוח את עסקיהם בימי שישי.

"פנינו לאורך השנים לעירייה, הוחלט להציב בשלב מסוים שלטים בצד ימין של הכביש שאוסרים חניה. היו מחלקים פה דו"חות בלי הפסקה, והדבר פתר את הבעיה", מספר אחד מבעלי המוסכים ברחוב.

כעבור מספר חודשים נעקרו השלטים, חדשים לא הוצבו במקומם, והבלגן חזר. אחד מבעלי המוסכים מפרט את הבעיה העיקרית: "כולם מחנים בצד של הרחוב, וחוסמים את התנועה כשהם הולכים לתת את המסמכים למכון הטסטים. בגלל שמאפשרים לאוטובוסים ומשאיות להיכנס, והרחוב לא יכול להכיל את התנועה הזו, הם מחנים את האוטובוס באלכסון ויורדים לסדר ניירת".

"אני לא צריך להיות שוטר ולעמוד כל היום ולהסביר לאנשים איך לחנות במקום לעבוד", הוא מוסיף בכעס. "יצא לי לריב עם נהגים, והיו מקרים שכמעט הלכנו מכות. אם זה לא מספיק יש פה גם עסק שהחליט לפרוק סחורה על הרחוב, למרות שזה בניגוד לחוק, ומוסיף למצב התנועה שגם ככה קשה פה. התלוננו במוקד העירוני, אמרו שהפנייה טופלה, אבל גם זה ממשיך".

לדברי בעלי העסקים, התעלמות של העירייה מהבעיה פוגעת בפרנסתם, ופוגעת בתושבים שמגיעים לאזור לטסט או לתיקון במוסך. "שיחלקו לאנשים דו"חות, אנשים לומדים רק דרך הכיס", הם מסכמים. 

 תגובת עיריית רחובות תתפרסם כשתתקבל.