רחוב כלנית. לא נגיש | צילום אביגיל קדם   

"יתכן שהכוונות טובות אבל לא יתכן לבצע תהליך כזה ללא התחשבות בתושבי הרחוב, שחלקם הגדול מבוגרים ונזקקים לציוד עזר להליכה", מסביר את הבעיה אחד מתושבי הרחוב. הבעיה החלה לפני כשבוע כאשר החלה העירייה בביצוע עבודות תשתית בשכונה. 

במסגרת עבודות השיפוץ נסגר חלק מהרחוב למעבר, ולתושבים נותרה מדרכה אחת, צרה ולא נגישה, לדבריהם, למי שנעזר בכיסא גלגלים, מקל הליכה או מתנייד עם עגלת תינוק. "יש פה אנשים מבוגרים עם כיסאות גלגלים, ואנשים שמתקשים בהליכה", ממשיך התושב. "מדרכה אחת הרסו, ואת השנייה השאירו כאילו כדי שיהיה אפשר ללכת אבל אי אפשר! יש בה שיחים ועמודי טלפון, והתהליך הזה, של השארת המדרכה, שלמעשה אינה שימושית, בעצם מאריך את העבודה בשבועיים שלושה. אנחנו בכל מקרה הולכים בכביש, אז תעשו הכול יחד ותקצרו לנו את הסבל".

רחוב כלנית. השיפוץ ממשיך | צילום אביגיל קדם

לדברי התושבים נדרשה מחשבה נוספת בתכנון תהליך השיפוץ. "הודיעו לנו מראש שהעבודות יימשכו שלושה חודשים, אבל המגמה צריכה להיות לקצר את הסבל עד כמה שניתן", מספר תושב אחר, ומספר על אירוע שהפך קבוע ברחוב: "יש אישה עם כיסא גלגלים, לפעמים היא יוצאת עם קביים, וכשהיא הייתה צריכה לעבור, היינו צריכים לקחת אותה עם שתי ידיים כדי להוציא אותה מהבית". 

 מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "לאחר תיאום עם וועד השכונה, במקום בוצעו עבודות תשתית להנחת קו ביוב לשכונה, וכעת מבוצעות עבודות הפיתוח בהתאם. העירייה עושה את המיטב, כדי לסיים במהירות וביעילות את העבודות לטובת התושבים".