שכונת אושיות רחובות | צילום אביגיל קדם

   

סכסוך הביוב הגדול של שני השכנים ברחוב האמוראים בשכונת אושיות ברחובות החל כבר ב-1997. אז נפטר בעלה של בעלת השטח, אישה בת 74. בבקשה שהגישה לבית המשפט, נטען שעם פטירת בעלה, ביקשו השכנים בשטח הצמוד אליה, לסלק אותה מביתה, ומאז מונעים ממנה גישה למערכת הביוב והחשמל של ביתה, הממוקמים בחצרם. 

אותה אישה מתגוררת חמישים שנה באותו בית, ובשל תכנון השכונה והבתים, נוצר מצב שבו תשתיות ביוב, האינסטלציה והחשמל של ביתה ממוקמים בחצר השכנים. דבר שלדבריה מעולם לא היווה בעיה, עד שהחל סכסוך השכנים.

אז, לטענתה, דרש השכן שהאישה תסיר את התשתיות משטחו, ואסר עליה את הכניסה לשטחו. לטענתה, הסכסוך החריף עד כדי כך שגם כאשר נפל החשמל בביתה, לא התיר לה לגשת לחצרו כדי להרים את פחת החשמל. 

באחת מהפעמים, כאשר הרוחות בין הצדדים התלהטו, אף טען השכן, לדברי הקשישה, כי היא וילדיה רצחו את בעלה, והוא לא נפטר באופן טבעי.

ההסלמה בין הצדדים החלה ב-2017, וכעת דורש השכן שהתשתיות יוצאו מיידית מחצרו, ואם הקשישה לא תוציא אותם בעצמה, הוא מאיים לנתק אותה ולהוציא את החיבורים בין הבתים בעצמו.

בעקבות כך פנתה האישה לבית המשפט השלום ברחובות, ושם דרשה כי יינתן לה צו למניעת הטרדה מאיימת מהשכן. לאכזבתה, דחתה השופטת את בקשתה, ופסקה כי לא שוכנעה שמדובר באיומים של ממש. עוד טענה השופטת כי מדובר בסכסוך מתמשך ודחתה את הבקשה.