צור אלפי ז"ל | צילום פייסבוק       

במזכרת בתיה עדיין מתקשים לעכל את מותו של צור אלפי ז"ל בשיטפון בנחל צפית שבערבה

אלפי למד בכיתה י"ב בתיכון רבין ביישוב. מיד עם היוודע דבר מותו כינס ראש המועצה מאיר דהן ביחד עם מנהלת בית הספר אורנה פרידמן את צוותי החינוך, הרווחה, הפסיכולוגים ומנהלים בכירים במועצה על מנת לתת מענה ותמיכה לתלמידי השכבה שמתמודדים עם האסון הכבד. התלמידים פקדו את בית הספר לאורך הלילה הקשה, ויום למחרת מאות אנשים ליוו את אלפי בדרכו האחרונה בבית העלמין במזכרת בתיה.

אלפי היה נער יפה תואר עם חיוך כובש, וחבריו מספרים עליו שתמיד חייך ועזר לאחרים, וגם ברגעים הראשונים של השיטפון ניסה להציל על גבו אחרים ונסחף עם הזרם הבלתי אפשרי של המים.

שתי הסבתות של אלפי ספדו לו בלוויה וקראו את ברכות יום ההולדת שכתב להן לאחרונה"נכד יקר שלי, קשה לי כל כך, זו קללה. ממתי סבתא קוברת נכד?", התייפחה אחת מהן.

צור אלפי ז"ל. הציל אחרים | צילום באדיבות המשפחה

אלפי עבר להתגורר במזכרת בתיה לפני שלוש שנים, ובמקור הוא מכפר ביל"ו.

"לפני שלושה שבועות הייתי בבחינת בגרות במגמת התיאטרון שבה הוא כיכב", מספר עליו ראש המועצה מאיר דהן, שהכיר אותו אישית. "הם עלו עם ההצגה 'ישראל ז'ורנל'. הוא היה איש ערכי מאוד, הומניסט, ילד אהוב מאוד, הוא הגיע למזכרת בתיה לפני שלוש שנים עם אמא שלו ושני אחים, השתלב בצורה פנטסטית, הפך להיות כוכב, ספורטאי שרץ למרחקים ארוכים".

דהן, יחד עם רבים אחרים, מאמין שבשל אופיו המיוחד, אלפי נספה תוך עזרה לאחרים. "אני מאמין שהוא יכול היה למלט את עצמו ובחר לעזור לאחרים. ככה כל מי שמכיר אותו מאמין וזה גם הדיבור, ילד מדהים ויפה תואר".

חבריו ספדו לו בימים האחרונים, מתקשים לעכל את הבשורה ומדברים על כך שגם ברגע האסון צור ניסה לסייע לאחרים. "צוקי, אני כועסת עליך, אני כועסת עליך כי זה יכול היה להיגמר אחרת", כתבה לו חברה קרובה. "למה לא יכולת פשוט לקום וללכת במקום לנסות לעזור לכולם?".

במוצאי שבת האחרונה נפגשו מאות מחבריו באמפי במזכרת בתיה ובידיהם גיטרות ונרות נשמה, וערכו לכבודו ערב מרגש של התייחדות עם זכרו.