רכב הטיאוט בפעולה | צילום דוברות עיריית רחובות

 מבנה בית ספר 'מעלות משולם' ברחובות הוצף בשבוע שעבר בזמן סופת האביב שהביאה עימה גשמים עזים. עקב כך החליטו מורי בית הספר להשבית את הלימודים בו ליומיים.

המבנה החדש של בית הספר נבנה בשנת 2012, אך כבר אז התריעו הורים כי הוא קטן מדי. כיום לומדים בו מעל 900 תלמידים. כדי שיכיל את כולם מוצבים בחצר בית הספר תשעה קרוואנים.

השנה הוחלט להגדיל את בית הספר והבנייה החלה לפני כשלושה חודשים, במקביל לתחילת החורף, ובכל פעם שירד גשם העבודות התעכבו.

השיא התרחש בשבוע שעבר, כאשר בעקבות הסופה המבנה החדש הוצף. כיוון שהמבנה שנמצא בבנייה טרם הושלם, החליטו המורים להשבית את הלימודים ליומיים. ההורים קיבלו את ההודעה בשעה 23:00 בלילה, ומרביתם נאלצו להפסיד ימי עבודה.

"הודיעו לנו ברגע האחרון כי אף אחד לא חשב שהמבנה החדש יחסית לא יתמודד עם קצת גשם", סיפר אב לשני ילדים הלומדים בבית הספר. "זו בדיחה. הם ידעו שיהיו גשמים אבל המבנה החדש לא היה מוכן בזמן ומבנה הקבע של בית הספר קורס. ביום ראשון טענו שבית הספר בטוח ללמידה, אבל יש כבלים חשופים, טפטופי מים ועובש. ביזיון שאחד מבתי הספר הוותיקים ביותר בעיר נראה ככה. כל שני וחמישי מכריזים על כיתה אחרת כלא כשירה ללמידה, מפסיקים מבחנים בגלל רעש של קידוח, הכל כאוס".

סיירו בבית הספר | צילום דוברות עיריית רחובות

ביום שישי סייר בבית הספר ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, ובתום הביקור, כפי שדווח כאן, נמסר להורים שהמבנה עבר בדיקת חשמל וראוי לשימוש, אך לטענת ההורים מדובר במראית עין בלבד. "כל הפקחים והסיורים לא שווים כלום אם אין לילדים שלנו מקום מסודר ובטוח ללמוד בו. אבסורד שבסוף הקרוואנים הם מבני הלימוד הכי טובים כאן".

מהעירייה נמסר: "לבקשת ההורים והנהלת המוסד, שונתה התוכנית המקורית לבנות בחצר, לטובת בניית קומה שלישית מעל המבנה הקיים. השלכות ההחלטה הוסברו מראש. התהליך מלווה על ידי יועצי בטיחות וניהול סיכונים. לצערנו, ההורים והמורים דחו פתרון חלופי של מעבר ללימוד בבתי ספר אחר. אנו עושים הכל על מנת לצמצם את הרעש באמצעות הגבלת הקבלן בעבודות מרעישות בזמן הלימודים. הבנייה צפויה להסתיים עד לתחילת שנת הלימודים".