מסגרת חברתית ותעסוקתית ראשונה | צילום shutterstock

  

 

כל שנה מסיימים את מערכת החינוך בוגרים על הרצף האוטיסטי, והופכים לאזרחים מן השורה, תחת פיקוח משרד הרווחה. הקושי העיקרי העומד בפניהם הוא שילוב בחברה, ומציאת מקום עבודה שיקלוט אותם, ויתן להם מסגרת מתאימה לצרכיהם. כעת הגיעה לרחובות הבשורה: לראשונה בישראל ייפתח בפארק המדע מרכז תעסוקה והכשרה ייחודי לבוגרים על הרצף האוטיסטי, בני 21 ומעלה.

המרכז מיועד לבעלי תפקוד נמוך, בינוני וגבוה. ויעניק מענה לתושבי רחובות ושכנותיה. חדשנות המרכז תתבטא בהיותו לא רק "מקום עבודה", אלא גם מקום שילווה ויפתח את הבוגרים במגוון שיטות פעילויות שיקנו מיומנויות כישורי חיים, שיקום חסכים, העצמת כישורים ויכולות.

המסגרת שתוקם תמשיך לקדם את יכולתם בתחומי המיומנויות האישיות והבין אישיות, תפתח את עצמאותם, ותיצור מימוש תעסוקתי ואישי בעבור כל אחד, גם עבור תפקודים גבוהים, וגם עבור תפקודים בינוני-נמוך אשר לרוב נופלים בין הכיסאות ואינם זוכים למענה הולם.

המרכז החדש ייפתח בפארק המדע ברחובות, וישתף פעולה עם חברות ההיי-טק שבסביבה ואפילו עם מכון ויצמן. חברות כמו 'אלביט' הביעו נכונות לפעול יחד עם המרכז בשילוב עובדיהן כמתנדבים בפעילויות.

המרכז נולד כפרי יזמה משותפת של קבוצת הורים לצעירים על הרצף האוטיסטי, והוא מתאפשר תודות להתגייסות עיריית רחובות.המסגרת תפעל בשיתוף ובפיקוח משרד הרווחה והמשרד לשוויון חברתי.

הבשורה התקבלה בשמחה ע"י הורים לבוגרים על הרצף האוטיסטי מרחובות. "בכל אדם על הרצף האוטיסטי טמונה אישיות שניתן לתמוך בהתפתחותה בעזרת עזרה והכוונה מתאימה, כלים להעצמה, ליווי מקצועי ותרגול אישי, קבוצתי וחברתי", הם אומרים ומייחלים שהמרכז החדש ייתן לילדיהם מקום לצמוח בו. 

המעוניינים להירשם למסגרת או חברות המעוניינות בשיתוף פעולה עם המסגרת מוזמנים לפנות למייל:

autismrehovot@gmail.com