תופעה מתפשטת: רק הבוקר (ג') נודע על פורץ שנתפס בשעת מעשה ברחוב לוע הארי בעיר, וכעת נחשפת פרשה אפילו מטרידה יותר- גבר בן 36 מואשם במספר פריצות לבתים בעיר רחובות, שלא הסתפק רק בגניבת רכוש ונהג לבצע מעשים מגונים בנשים המתגוררות בבית אליו פרץ.

לאחר חקירה של צוות מיוחד במשטרה, הוגש היום (ג') כתב אישום ובו תשעה אישומים נגד ספיאן אבו זעילה, בן 36 מנס ציונה, בגין ביצוע סדרת התפרצויות לבתים ברחובות, גניבת רכוש רב וביצוע מעשים מגונים בנשים המתגוררות בבתים אלו.

החקירה החלה בחודש אוגוסט השנה, כאשר התקבלו תלונות מרובות על מספר אירועי התפרצות לבתים ודירות במקומות שונים ברחובות- בעיקר בשכונות מרמורק, סלע ואפרים. לפריצה נלוו תלונות על מעשים מגונים שביצע הפורץ, מה שהלחיץ נשים רבות בשכונות הללו ויצר פאניקה באזור.

בכתב האישום מפורטים מספר מקרים המתארים את דפוס הפעולה של האיש. באחד מהם, פרץ הנאשם לדירת קרקע ברחובות ונכנס אליה דרך חלון חדר האמבטיה, בזמן שבעלת הדירה ישנה על הספה בסלון הבית ולצידה ישנה ביתה בת ה-8 . הנאשם התיישב על הספה לצד בעלת הבית, וביצע בה מעשה מגונה, לא נותן לילדה הקטנה בחדר להפריע לו. בהלתה וצעקותיה של בעלת הדירה הבריחו אותו מהמקום.

פרץ כדי לשדוד ולהטריד מינית | המחשה: שאטרסטוק

במקרה אחר, על פי כתב האישום, פרץ הנאשם לבית פרטי ברחובות, נכנס לחדר השינה של ההורים הישנים התיישב לצידה של האישה הישנה, וביצע בה מעשה מגונה. האישה התעוררה בבהלה והבריחה את הנאשם, שנמלט מהמקום תוך שהוא משליך מידיו רכוש שגנב מהבית.

מקרה זה חזר על עצמו שוב. בכתב האישום מתואר מקרה נוסף, דומה מאוד, שגם בו פרץ הנאשם לבית פרטי ברחובות, ואחרי שלקח רכוש יקר ערך נכנס לחדר השינה בו ישנו בני הזוג הגרים בבית. הוא התיישב לצד האישה וביצע בה מעשה מגונה. גם במקרה זה, צעקותיה של האישה המבוהלת שהתעוררה הבריחו את הנאשם, שהשליך מידיו את הרכוש שהספיק לגנוב.

החשוד נעצר בתאריך 8/10/17 ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בראשון לציון. כאמור, היום הגישה התביעה המשטרתית כתב אישום בעניינו ובקשה לעצורו עד תום ההליכים בגין התפרצות למקום מגורים, מעשה מגונה באדם, גניבה והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.