צילום: דוברות עיריית נס ציונה תדהמה נפלה על חברי הנהלת עיריית נס ציונה, כשבמהלך הישיבה האחרונה הודיע מי שעומד בראשות העירייה כבר למעלה מ-20 שנה, יוסי שבו, כי בשבועות האחרונים התגלה בגופו סרטן ריאות. שבו ציין בפני הנוכחים כי לנוכח הטיפולים שייאלץ לעבור, מי שימלא את תפקידו במהלך הזמן שייעדר הוא סגנו, שולי מזרחי.

"זה נפל על כולם כרעם ביום בהיר", ציין גורם המקורב לשבו, "רק לפני חודשים ספורים הוא היה נראה במלוא המרץ כשהשתתף במקצה העשרה ק"מ של 'מרוץ נס ציונה', לא ראיתי אצלו משהו מיוחד והוא היה נראה מצוין".

"זה עוד מוקדם מאד לדבר על מה יהיה ואיך יהיה, אבל יוסי ימשיך לתפקד כרגיל, כל עוד יוכל לעשות זאת", אומרים מכריו לזירה המוניציפאלית.שבו, בן 77 הוא מראשי העיר הוותיקים ביותר, כשהוא מחזיק בתפקיד כבר 23 שנים. אל הזירה הציבורית הוא נכנס אחרי שנים רבות בצה"ל, כשבין התפקידים הרבים שמילא, הוא זכור כמי שמונה להיות מושל נפת עזה, לאחר מלחמת יום כיפור. שבו, שנולד במצרים וידע את השפה הערבית על בוריה, חזר לעיר הולדתו, קהיר, גם לאחר שחרורו מצה"ל, כשמונה לנספח הכלכלי-מסחרי של ישראל בשגרירות.

גם בזירה הפוליטית נטע שבו שורשים, כשעד היום הוא מחזיק את תעודת חבר מרכז ליכוד, ולאחרונה אף התבטא על הדחתו של שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, אשר שבו נחשב לאחד מחבריו הקרובים.

"כנראה שנפלתי בסטטיסטיקה שכל אדם שלישי מקבל גידול סרטני, ממש כמו זכייה במפעל הפיס", אומר השבוע, בציניות המאפיינת אותו, שבו. "היה לי חום, וכמו כל אדם שמרגיש לא טוב, הלכתי לרופאה, כנראה הייתה לי שפעת. הרופאה שלחה אותי לעשות צילום חזה, אולי לבדוק אם יש לי דלקת ריאות, ובצילום גילו את זה, כשהמשכתי לעשות עוד ועוד בדיקות, עד שביום שלישי שעבר קיבלתי את התוצאה הסופית. לא היו כאבים, גם עכשיו אני לא מרגיש כלום. באותה מידה הייתי יכול לעלות על זה בעוד שנה, אבל אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם זה היה מתגלה אז".

על ההחלטה להודיע על מחלתו בישיבה וכן לקחת מעט פסק זמן הוא אומר, "רציתי שיידעו את הדברים, ושיידעו גם שבהעדרי יש מישהו שמחליף אותי. אף פעם לא נעדרתי מאירוע, אז הפעם החלטתי שיהיה זה ראוי למנות ממלא מקום שיוכל לחתום על טופס קבלת טאבו למשל לבניין, או על צ'קים, הרי אם בניין צריך להתאכלס, אז מישהו צריך לחתום לקבלן על טופס 4, אבל שיהיה ברור, כרגע אין שום שינוי בלוח הזמנים שלי, אני מרגיש בדיוק כמו שהרגשתי לפני שגיליתי את זה".


הריאיון המלא בגיליון סופ"ש של 'ידיעות רחובות'