צילום: shutterstock משטרת רחובות בודקת בימים אלה תלונה שהגישו הורים לילדה הלומדת בבית ספר 'רמון' בעיר, על כך שבשבוע שעבר היא הוצאה אל מחוץ לשערי המקום, בעת שהמתינה לאחיה הקטן. לטענת צוות בית הספר, לא ניתן להמתין בתוך המוסד לאחר שעות הלימודים בהיעדר ביטוח.

המקרה אירע בשעת צהריים, סמוך למועד סיום יום הלימודים של התלמידה, הנוהגת בכל יום לאסוף את אחיה הקטן וללוות אותו הביתה.

לדברי גורם המעורה בפרטים, מזה זמן מה צוות בית הספר אינו מוכן שהתלמידה, הלומדת בכיתה ג', תמתין לאחיה בשטח בית הספר לאחר שעות הלימודים, משום שלטענתו היא אינה מבוטחת.

היום האמור היה חורפי וגשום, ועם זאת הצוות לא הסכים שהילדה תישאר במבנה, והוציא אותה אל מחוץ לשער. לטענת ההורים, בית הספר נמצא בסביבה שבה יש אתרי בנייה, ובשל חששם מפועלים המשוטטים באזור ביקשה האם כמה פעמים מהצוות שיתיר לבתה להמתין בתוך המבנה.

בעקבות זאת אירע ויכוח מילולי חריף בין האם של הילדה לסגנית מנהלת בית הספר וההורים מיהרו להגיש תלונה במשטרה על כך שבתם נותרה ללא השגחה, דבר שלדבריהם העמיד אותה בסכנה.מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בתלונות הדדיות של אם כלפי סגנית מנהלת בית ספר וההיפך. התלונות נבדקות".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מבירור עם הממונה על נושא הבטיחות במשרד החינוך עולה כי האחריות לילד לאחר שעות הלימוד היא של ההורה. אם בית הספר נשאר פתוח ופועל, אך לילד עצמו הסתיימה הפעילות, על מנהלת בית הספר לפעול ולהסביר להורים שהילדים הם לא באחריותה. במקרה דנן, הנושא הובהר לאם כמה פעמים. למרות זאת, האם בחרה להתעלם מההנחיות. האם תקפה את הצוות החינוכי בקללות ואיומים. יודגש, כי המחוז מגנה בכל תוקף אירועי אלימות, ובתוך כך, אירועי אלימות נגד מורים. מדובר במקרה המנוגד לנורמות ההתנהגות המצופות מכל אדם, וככזה, פוגע בדיאלוג בין הצוות החינוכי להורים. היות והוגשו תלונות במשטרה, הנושא נמצא בטיפולה".

יו"ר ועד בית הספר, קרין ברגינסקי, ציינה בתגובה לאירוע כי נמסר לה שהטיפול בו הועבר לבירור הגורמים הרלוונטיים. "אני סמוכה ובטוחה שהעניין יתברר על הצד הטוב ביותר", הוסיפה ברגינסקי.

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בטיפול של המשטרה".