צילום: shutterstock תושבת רחובות שהתמרמרה על ההחלטה להוריד את כלי הרכב שלה מהכביש, אחרי שהוכרז כלא כשיר לנסיעה בעקבות תאונת דרכים, נהגה להתקשר לטלפון הנייד של שר התחבורה, ישראל כץ, ולעובדי לשכתו מאות פעמים ביום במשך השנה וחצי האחרונות.

על פי כתב האישום שהוגש נגדה לבית משפט השלום ברחובות, לפני שהנאשמת החלה בהטרדות הטלפוניות של שר התחבורה, היא יצרה קשר גם עם בכירי משרדו של כץ יום אחר יום, למרות שצו בית משפט אסר עליה זאת.

ההטרדות החלו בשנת 2010, אז הייתה האישה, בשנות ה־50 לחייה, מעורבת בתאונת דרכים עם כלי רכב אחר. שמאי ביטוח הרכב הכריז על אובדן מוחלט של כלי הרכב וקבע כי הוא אינו כשיר לעלות על הכביש. בתגובה, הגישה הנהגת בקשה לבטל את חוות דעת השמאי, אך זו נדחתה.

מכתב האישום עולה, כי הנהגת לא השלימה עם ההחלטה, והחלה ליצור קשר עם מנכ"ל משרד התחבורה. בתלונה שהגיש נגדה, טען זה כי הנאשמת איימה עליו ועל עובדי לשכתו של השר.בדיון שנערך בבית המשפט בהיעדרה של הנאשמת, נקבע כבר בשלהי 2013 כי עליה להימנע באופן מוחלט מליצור קשר עם עובדי לשכתו של שר התחבורה, בין אם דרך הטלפון, או בכל אמצעי אחר שבו הייתה נוהגת לעשות שימוש. לאור סירובה לקבל את הצו, הוגשה לבית המשפט גם בקשה לביזיון בית המשפט. השופטים קראו לה פעם אחר פעם לסדר בטענה שהיא מפרה את הצו וממשיכה ליצור קשר עם עובדי לשכת השר.

צו המניעה בנושא ההטרדה שהוצא לנאשמת הוארך מעת לעת, אולם כפי שנטען בכתב האישום שהוגש נגדה בשבוע האחרון, למרות כל ההתראות היא המשיכה להתקשר אל השר כץ ועובדיו מאות פעמים ביום, ובכל פעם בנושא בקשתה להעלות מחדש את כלי הרכב שלה על הכביש.

כתב האישום מייחס לנאשמת עבירות של הטרדה, וכן הפרת צו בית משפט.