צילום: shutterstock ערב לנשים בלבד, שאמור היה להתקיים בשבוע האחרון במתנ"ס 'חוויות ההולנדית' בהנחייתה של סקסולוגית ויועצת זוגית, בוטל ברגע האחרון בטענה כי אינו "הולם וראוי", כך לטענת אחת המשתתפות. היא אף ציינה כי לדעתה הגורם לביטולו של הערב היה לחץ שהפעילו גורמים דתיים על הנהלת הרשת.

מדובר בערב ייחודי שהפרסומים אודותיו החלו שבועות קודם לכן. במסגרת הערב, אמורות היו הנשים ליהנות מהרצאה העוסקת ב"שמירה על התשוקה מול מטלות הבית", ובדרכים להעצמת ההנאה המינית. עלותו ההשתתפות בערב עמדה על 35 שקלים.

אחת הנשים שהיו אמורות להשתתף במפגש הלינה על כך שהוחלט לבטלו ברגע האחרון. "נשים עשו תוכניות, לקחו בייביסיטר, והתארגנו מתוך מטרה לחוות ערב כיפי ומשעשע, ואז באים ומבטלים. לי הודיעו על הביטול חצי שעה לפני שהייתי צריכה להיות שם ומאוד התאכזבתי".הסקסולוגית ציינה השבוע, כי דקות ספורות לפני שהגיעה למתנ"ס, צלצל הטלפון ובשיחה נאמר לה שהערב בוטל. "הבנתי שזה משהו פוליטי וחבל לי מאוד על כך. זהו ערב שמעניק תחושת שיחרור. במסגרת העבודה שלי מגיעים אליי מכל קצוות האוכלוסייה, וחבל שפוליטיקה היא זאת שהורסת בסופו של דבר".

אמנם לטענת 'חוויות', האחראית על ניהולו של המתנ"ס, הסיבה לביטולו של הערב היה "מיעוט משתתפים", אולם הנשים שנרשמו אליו אומרות כי מדובר בטענה תמוהה. "רציתי לקנות כרטיס לחברה וכשהתקשרתי נאמר לי שאין יותר כרטיסים", אומרת אחת מהן.

עמוס חלפון, פעיל ציבור מרחובות, התייחס לדברים ואמר: "מצער לראות את ביטול האירוע לנשים ב'חוויות ההולנדית', זאת לנוכח מה שנראה כהפעלת לחץ מצד גורמים חרדיים לביטולו. הסכנה להתחרדות העיר נמצאת ממש כאן, ומצער שחברי המועצה שוכחים שוב את הציבור שבחר בהם".

מנכ"ל רשת 'חוויות', עדי דויטש, מסר בתגובה: "לאור מיעוט במספר הנרשמות לערב החלטנו לבטלו".