מתוך צילומי האבטחה "אני לא מצליחה לתפוס איך אפשר לנצל חולשה של אנשים ברגעים הקשים ביותר עבורם", אומרת השבוע תמר גסנר, נכדתה של רינה גסנר ז"ל מרחובות, שנפטרה לפני כשבוע. בזמן השבעה שנערכה בביתה, נכנסו שני פורצים לבית, הפכו אותו לחלוטין וגנבו כסף מזומן.

המקרה אירע ב'שיכון סלע' ברחובות, ביום שלישי שעבר. אם המשפחה, רינה גסנר, ניצולת שואה שגרה בגפה בבית צמוד קרקע בפאתי השכונה, הלכה לעולמה ימים אחדים קודם לכן. לפני כשבעה חודשים נפטר בעלה, ובעבור המשפחה סימלה פטירתה את סופו של דור המייסדים. "אחרי הזוועות שעברו באושוויץ, זכו סבא וסבתא להקים משפחה. הם היו האחרונים שנשארו מהמשפחה המורחבת", מספרת הנכדה.

עם סיום הלוויה התכנסו בני המשפחה בבית הסבתא, ושם גם החליטו לשבת שבעה.

ביום שישי, ולקראת ההכנות לשבת, חזרו בני המשפחה לבתיהם. כרבע שעה לפני כניסת השבת צלצל הטלפון של הבן שהיה מחובר למערכת האזעקה שהותקנה בבית הסבתא. "זאת הייתה התרעה שמשהו קורה בבית. אבא הגיע תוך דקות לדירה, ואז הוא ראה שהשער פרוץ. הוא הבין שיש אנשים בתוך הבית, וכשניסה לפתוח את הדלת, היא היתה נעולה מבפנים. באותם רגעים, ככל הנראה, הפורצים הצליחו לברוח", מספרת הנכדה.כשנכנס לדירה, נתקל הבן בבלגן רב. מוטות ברזל שהיו מונחים על יד סורגי החלונות לא השאירו מקום לספק כי מדובר בפריצה. בני המשפחה מעריכים כי הפורצים חדרו לבית דרך החלונות, ומשם המשיכו לחדרים. הארונות והשידות נותרו פתוחים, ומסמכים רבים נזרקו על הרצפה. מערכת האזעקה היא שככל הנראה הבהילה את הפורצים. הם מיהרו לחמוק מהמקום, אך פניהם נקלטו במצלמות המוצבות בחלל הבית. למקום הגיעו ניידות משטרה בתוך דקות אחדות, וסרטוני האבטחה נלקחו לצורכי חקירה.

"הפגיעה היא אישית, בתוך הלב. אנחנו לא מבינים כמה רוע יש באדם שמקבל ממודעת אבל התלויה על שער את המוטיבציה לנצל את המצב ולפרוץ לבית, כמה דקות לפני כניסת השבת", אומרת הנכדה.

מסרטוני האבטחה עולה, כי שני הפורצים הירבו לדבר בטלפון הנייד שהיה ברשותם לאורך דקות הפריצה. המשטרה אינה שוללת את מעורבותו של אדם נוסף, שעמד מחוץ לבית ודיווח להם על הנעשה.

ממשטרת רחובות נמסר בתגובה: "התקבלה בתחנה תלונה על התפרצות לדירה. התלונה טופלה, ואתמול נעצר חשוד בן 39, תושב נס ציונה. החשוד נכלא והובא לפני שופט להארכת מעצרו".