צילום: מתוך YouTube אטרקציית הקיץ המרעננת, ה"גליץ'", עוברת לגדרה, וזאת לאחר שעיריית רחובות ביטלה את הגעתה מפאת חוסר תקציב. ה"גליץ'" היא המגלשה הארוכה בעולם ואורכה 300 מטרים.

ראש עיריית רחובות ביטל את מגלשת הענק

לאחר מגעים רבים, ולאור ההצלחה שנרשמה בהצבת המגלשה הבינלאומית בפתח תקווה, אמורה האטרקציה להגיע ב־27 ביולי לגדרה, שהרימה את הכפפה והזמינה את המגלשה, שתיפרש לאורכו של אחד מרחובותיו הראשיים של היישוב.

במועצה המקומית אישרו השבוע את הדברים, וציינו כי פרטים מדויקים יותר על המיקום והנחיות מיוחדות בעניין הסדרי התנועה ועלויות, יימסרו בהמשך.
כאמור, עיריית רחובות פירסמה לא מזמן כי בכוונתה להביא את האטרקציה לעיר. היוזמה הייתה של שני חברי המועצה מתן דיל ואביב איטח, שהכריזו כי המגלשה תוצב לאורך רחוב הרצל להנאת תושבי העיר. עם בחינת הנושא לעומקו והבאת הנתונים על העלויות הכרוכות בו, הוחלט כי תקציב העירייה לא יכול לעמוד בסדר גודל של העלויות המתבקשות. בסופו של דבר בוטל המיזם, לאכזבתם של רבים מתושבי העיר.

גורמים הנוגעים בדבר מספרים כי מאחורי הקלעים לביטול המיזם עמדו מאבקי כוח רבים, שגררו את ראש העירייה, רחמים מלול, ומנכ"ל העירייה, דורון מילברג, להורות על ביטול האטרקציה.השקת המגלשה התקיימה בשבוע שעבר בפתח תקווה, ביומו הראשון של החופש הגדול. היא הוצבה לאורך רחוב הרב דוד מלכה וההמונים שהגיעו למקום נהנו מגלישה צוננת וארוכה.

לאור זאת, רשויות מקומיות אחרות הביעו עניין בהבאת המגלשה לרחובות עירם. לאחר שכפר סבא כבר הודיעה כי ב־13 באוגוסט תגיע המגלשה המדוברת ותמוקם סמוך לפארק העירוני, גם בקרב הנהלת המועצה בגדרה החלו במגעים להבאתה. השבוע נסגרו הקצוות והמיזם אושר.

"'מגלשת הגליץ' תהיה עוד אחת מהאטרקציות לכבוד חגיגות ה־130 למושבה", אמרו השבוע במועצה.

מפיקי המיזם, ג'קי בכר ושרית סבו, וכן חברת 'אריאל ועדיאל', מציינים כי המגלשה היא "החוויה הרטובה והקיצית ביותר שניתן לחוות בישראל".

עלויות הגלישה נעות בין 20 שקלים לגלישה בודדת, ועד 50 שקלים לשלוש גלישות, והמחירים לתושבי העיר המארחת יהיו נמוכים יותר.