צילום: shutterstock תושב נס ציונה הגיש תביעה נגד שכנו, בטענה כי השאיר סיגריה דולקת בעציץ במרפסת, וזו נפלה למרפסת ביתו וגרמה לשריפה.

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

מכתב התביעה שהוגש לאחרונה לבית משפט השלום ברחובות עולה, כי באחד הערבים הבחינו שכניו של התובע באש העולה ממרפסת דירתו. הם הזעיקו ניידת כיבוי אש, והכבאים הצליחו לכבות את השריפה לפני שהתפשטה לתוך הדירה, אולם הפרגולה שבמרפסת, ריהוט הגן שהיה בה ושלושה כיסאות ילדים, נשרפו.

בחקירת המקרה נמצאה במרפסת הדירה שמעל זו שנשרפה חפיסת סיגריות, מצת על שולחן העץ וסיגריה דולקת באדנית.

לטענת התובע, השריפה פרצה כתוצאה מהסיגריה שהשאיר השכן המתגורר בדירה מעל בתוך האדנית, רגע לפני שיצא מביתו ונסע לשדה התעופה, לטיסה של כמה ימים.על פי התביעה, כאשר שב השכן לביתו הוא אכן התנצל בפני אשתו של התובע והבטיח שיטפל בכל הנזקים שגרמה השריפה. "רציתי לשמור על יחסי שכנות טובים והעדפתי לפתור את זה ישירות מולו", מסביר התובע, שבמקביל פנה לחברת הביטוח שלו והחל לטפל בנושא מולה. ואולם, הימים חלפו והשכן לא עשה דבר, וכל ניסיונותיו של התובע להשיגו כדי לקדם את הטיפול מול חברת הביטוח עלו בתוהו. "ביקשתי ממנו לדבר איתי על מנת שנוכל להתקדם ולסגור את הסיפור, אך ללא קול וללא מענה", טוען התובע, שהתייאש מלחכות לשכנו והחליט לפנות לבית המשפט.

בתביעה נטען עוד, כי השריפה לא גרמה לשכן לשנות ממנהגיו, והוא ממשיך לעשן במרפסת ולהשליך את בדלי הסיגריות למרפסת דירתו של התובע.
סכום התביעה עומד על כ־26 אלף שקל.

טרם הוגש כתב הגנה.