תביעת נזיקין הוגשה השבוע לבית משפט השלום ברחובות על ידי צעיר שהותקף על ידי ארבעה בליינים שהיו איתו במועדון ריקודים בעיר, בעקבות הערה שהעירו לחברתו. בעקבות התקיפה הוא פונה לבית חולים 'קפלן' כשהוא חבול בכל חלקי גופו ומדמם.

תובעת את השכנה: הפיצה עליי שמועות
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

בדיוק ארבע שנים חלפו מאז התגרה האלימה שהתפתחה בליל סוף שבוע רווי אלכוהול, כשהצעיר, אז בן 22, הגיע עם חברתו למועדון הריקודים בפארק המדע ברחובות וביקש להעביר במקום ערב נעים.

מכתב התביעה שהוגש לבית המשפט בעיר עולה, כי במהלך מסיבת הריקודים שנערכה במועדון, התקרב אל חברתו של התובע אדם שאותו לא הכירה ודיבר אליה בגסות. תוך מספר רגעים הצטרף אליו חבר נוסף, והצעיר, שביקש לעזור לחברתו, מצא עצמו מוקף בארבעה מהם שהשליכו לעברו כיסאות וחפצים נוספים. חילופי המהלומות לא פסקו כשהארבעה, כך על פי התביעה, המשיכו להכות בצעיר ולהטיח בו דלי העשוי ממתכת ובקבוק שתייה מזכוכית שגרמו לדימומים בפניו. התקיפה נמשכה עוד דקות ארוכות, ובמהלכן הברמן שהיה במקום נמלט והשאיר את התוקפים, כשאין מי שימנע מהם להפסיק את המכות.על פי התביעה, החבלות הקשות שנגרמו לפניו של הצעיר והדימומים בראשו היו אלה שגרמו לתוקפים להפסיק את הלינץ' שבוצע בצעיר, שפונה לבית חולים 'קפלן'.

עוד באותו לילה הגיעו שוטרים לבית החולים, שם נגבו עדויותיהם הראשונות של הצעיר וחברתו. כתב אישום נגד הארבעה הוגש חודשים ספורים לאחר מכן, ובמסגרת ההליך המשפטי הוא תוקן ונחתם בין המעורבים בתגרה הסדר טיעון שהפחית מחומרת העבירות שיוחסה להם.

"זוהי רק טיפה בים לעומת מה שעברתי", אמר הצעיר במסגרת התביעה, והוסיף כי לא היה שותף להחלטה בדבר תיקון כתב האישום וההקלה בעבירות שיוחסו לתוקפיו. "זה היה מעשה ברוטאלי ואכזרי, כשאחד מהתוקפים עושה שימוש בנשק קר", לשון התביעה.

במסגרת ההליך האזרחי שהוגש כעת לבית המשפט, מייחס הצעיר לבעלי המועדון, שבינתיים סגר את שעריו, אחריות לבטיחות וביטחון המבקרים. לטענתו, נוכחות של מאבטחים נוספים בחלל המועדון הייתה מונעת את המקרה ותוצאותיו הקשות. "הפכתי מאדם בעל ביטחון עצמי ניכר לכזה שחושש ללכת במקומות הומי אדם", מתאר הצעיר את השפעות האירוע על שגרת חייו.

טרם הוגשו כתבי הגנה מצד ארבעת הצעירים ובעליו של המועדון.