סכיזופרנית מרחובות הוכתה והושפלה לכאורה על ידי בנה במשך שנים, אך בשל מחלתה שגרמה לעדותה הבעייתית, התקשה בית המשפט לאמת את תלונותיה ונאלץ לזכות את הנאשם ממרבית האישומים נגדו ולפיכך להקל בעונשו.

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

בכתב האישום שהוגש נגד הבן נחשפה מערכת יחסים קשה ומורכבת בינו לבין אמו החולה. בני המשפחה טענו בעדויותיהם, כי בשלוש השנים האחרונות נהג הבן לבקר את אמו וסירב לאפשר לה לצאת מהבית, זאת לאחר שהתברר לו כי היא נוהגת להסתובב ברחובות כשהיא עירומה.

עוד נטען בכתב האישום, כי הדאגה של הבן לאמו התבטאה באיומים, בכליאה ובמספר מקרי אלימות נגדה. באחד המקרים, כאשר הבחין הבן בבריחת שתן של אמו, שפך עליה מים רותחים מקומקום. במקרה נוסף, זרק לעברה בקבוק שתייה וקופסאות שימורים. בפעם אחרת שפך על אמו מרק חם מסיר שהחזיק בידיו.

הבעייתיות שהתגלתה במהלך המשפט הייתה בחוסר העקביות של האם, שחזרה בה במהלך העדויות מעיקרי התלונות שנגבו ממנה בתחנת המשטרה. "היה לי דמיון. אמרתי כל מיני דברים לא נכונים. במשטרה סילפו את הדברים שלי. הם אמרו שפוצץ אותי, אני בכלל לא אמרתי את זה, הם הוסיפו כל מיני דברים ובסוף החתימו אותי, לא אמרו לי בכלל על מה אני חותמת אפילו", העידה האם כשנשאלה על הסתירות שקיימות בין תלונותיה במשטרה לבין דבריה בבית המשפט.

במסגרת הכרעת הדין, העירה השופטת אפרת פינק כי עדויותיה של האם, שלוקה במחלת נפש, היו צריכות להיות מתועדות ומצולמות, מה שבוודאי היה מקל על ההכרעה בדבר שורת האירועים המיוחסים לבנה. "כאשר שוטרים מודעים לכך שבפניהם עד או חשוד שהוא בעל לקות נפשית, הרי שמן הראוי הוא שיקליטו את החקירה בתיעוד חזותי", אמרה. כל זאת כאשר מצבה הנפשי של האם היה ידוע לרשויות מזה תקופה ארוכה.השופטת פינק, שציינה כי ייתכן ומרבית האירועים המצוינים בכתב האישום בוצעו בפועל, לא יכלה בסופו של דבר להרשיע את הבן בכולם, שכן האם חזרה בה מחלק מהדברים שייחסה לבנה.

בסופו של דבר מצא בית המשפט את הבן אשם במספר מצומצם של עבירות שיוחסו לו ובהן בין היתר, כליאתה של אמו, זריקת קופסאות השימורים ופציעתה של האם, שפיכת מרק לוהט על אמו וכמו כן התנגדות למעצר של השוטרים שהפעילו נגדו אקדח טייזר.

על הבן נגזרו עשרה חודשי מאסר בפועל והוא ציין כי בכוונתו לערער על ההרשעה והעונש שהוטלו עליו.