הוריו של תלמיד כיתה ו' באחד מבתי הספר ביישוב באיזור טוענים, כי בנם סולק מהמוסד החינוכי שבו הוא לומד בטענה שצפה בסרט פורנוגרפי בשטח בית הספר. לדבריהם, הדבר כלל לא הוכח.

בן 17 נגד מקדונלד'ס: "לא יקחו לי את הזכויות"
מי בא להעיד לטובת הבעל? המאהב
כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

לטענת ההורים, הנהלת בית הספר, שהחליטה על סילוקו של התלמיד, הסתמכה רק על עדויות תלמידים אחרים, חבריו של בנם לשכבה, והדבר אינו מקובל עליהם.

"לילד נעשה כאן עוול שאי אפשר לתאר, ועכשיו, בכל בית הספר יודעים למה הוא נשלח הביתה ובאיזה נסיבות, למרות שלא בטוח בכלל שזה מה שקרה", אומר קרוב משפחה של התלמיד. "זה חוסר רגישות ממדרגה ראשונה".תחילתו של הסיפור לפני כשבועיים, אז קיבלו הוריו של התלמיד שיחת טלפון ממזכירות בית הספר, שבמהלכה נמסר להם כי הנהלת בית הספר החליטה להשעות את בנם, כיוון שצפה בסרט פורנוגרפי באחד ממחשבי בית הספר בעיצומו של יום לימודים. ההורים, שביקשו לבדוק את הנושא עם בנם, התקשרו למחרת לגורם בהנהלת בית הספר ועדכנו אותו כי לטענת התלמיד, הוא לא ביצע את המעשה.

כמו כן, ביקשו לבדוק את הטענה, לפיה כמה מחבריו לכיתה מתנכלים לו על רקע סכסוך אישי ביניהם. "בהנהלת בית הספר לא ממש השתכנעו ממה שההורים אמרו, וטענו שהילדים בשכבה סיפרו להם שהילד מפיץ סרטי פורנו לילדים בשכבה באמצעות אפליקציית הוואטסאפ", אומר חבר המשפחה. "ההורים, שבדקו את המכשיר של הילד, טוענים כי לא מצאו שם דבר, ובכלל, איך אפשר להאשים ילד על סמך תלונות של ילדים אחרים? זה ממש מגוחך".

לטענת הורי התלמיד, כל פניותיהם להנהלת בית הספר לא הועילו וההנהלה סירבה לבטל את עונש ההרחקה מבית הספר.

"ההורים ממש בדיכאון ממה שקרה ובכלל לא מבינים למה היה צריך להגיע למצב כזה", אומרת חברתם הקרובה. "אם תפתח היום טלפונים ניידים של ילדים בשכבה הזו, סביר להניח שתמצא בהם חומר מיני בוטה, כי העניינים האלה מתגלגלים חופשי ברשתות החברתיות. במקום לטפל בכל הנושא הזה במסגרת בית הספר, החליטו להיטפל לתלמיד אחד, וחבל מאוד. הנזק שנגרם לילד הוא עצום".

מהנהלת בית הספר נמסר בתגובה: "הטיפול בתלמיד הוא בידי הנהלת המוסד החינוכי וכנהוג במקרים האלה, חל חיסיון על התלמיד ועל פרטי המקרה".