פעולת חקירה מאומצת מתקיימת בימים אלה בעקבות מעצרו ל־15 יום של תושב רחובות בן 41, החשוד שרכש את אמונם של ילדים ובני נוער מהארץ ומחו"ל ברשת האינטרנט, וביצע בהם עבירות מין.

כבר הורדתם את האפליקציה של mynet?

"גם 15 ימי חקירה לא יספיקו לנו, מאחר שאנחנו מבקשים לשלוח חוקרים לחו"ל על מנת לבצע חיקור דין", טען פקד אייל דביר מהיחידה הארצית לחקירות עבירות מחשב בדיון בהארכת המעצר של החשוד. אל היחידה הגיע מידע מודיעיני בנוגע לפעילותו של החשוד, ובמחשביו האישיים שנתפסו, נחשפו חומרים פורנוגרפיים, ובהם חומרים פדופיליים שחוקרי היחידה יצטרכו לבחון על מנת לגבש את כתב האישום.

הקושי העיקרי העומד בשלב זה בפני חוקרי המשטרה, הוא שרבים מהילדים שהכירו את האיש מתגוררים בחו"ל, ולכן החוקרים יטוסו למדינות שבהן נמצאים הילדים ויחקרו אותם שם. פעולה זו דורשת הליך המקובל בין מדינות בעלות הסכמי משפט בינלאומיים, ולכן יידרש זמן רב על מנת לבסס את כל הראיות הקשורות למעשים בגינם הוא חשוד.חוקרי המשטרה עסוקים בימים אלה באיתור קורבנותיו של החשוד, ולטענתם, אחדים מהילדים ביצעו את המעשים אותם ביקש החשוד תמורת כסף. במשטרה מציינים בנוסף, כי על פי הראיות שאספו, החשוד טס לחו"ל על מנת לפגוש את הילדים, שם על פי החשד ביצע בהם מעשים מגונים ושורה נוספת של עבירות מין.

יצוין, כי החשוד משתף פעולה עם חוקריו בצורה חלקית, ובאופן הדרגתי נחשפת התמונה המלאה של המקרים, הכוללת בין היתר גם סרטונים רבים ותיקיות ממוחשבות בהן אגר החשוד את החומר הפדופילי שאסף לכל אורך התקופה. "אנו מדברים על עבירות מכוערות, ניצול של קטינים ושימוש בכסף על מנת להניע את הילדים ולנצל את מצבם הקשה", ציין נציג המשטרה בדיון בהארכת מעצרו של החשוד.

פרקליטתו של החשוד, עו"ד קטי צווטקוב, ביקשה מבית המשפט שלא להיעתר למספר הימים הרב שהמשטרה מבקשת להמשך המעצר, וציינה כי החשוד אינו יכול בשלב זה לשבש את מהלכי החקירה. שופט המעצרים מנחם מזרחי דחה את טענותיה של עורכת הדין, והורה להאריך את מעצרו של החשוד עד ליום שני הקרוב. "יש פה פוטנציאל שיבוש רחב וברמה גבוהה, והמסמכים מעידים על כך", קבע השופט מזרחי בדיון בבית משפט השלום בראשון לציון.